M41 2135 Valea lui Mihai

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Decembrie 2008
726
1
Satu Mare
LOCATION
Satu Mare
Buna ziua stimati colegi modelisti pasionati,

Revin dupa o scurta perioada, in care am profitat si eu din plin de concediu, cu diverse teme si poze. Incep cu niste poze facute unei locomotive dragi mie, care face parte din parcul MAV, si pe care in curand o voi avea in colectia personala, la scara H0 desigur. Este vorba de locomotiv diesel M41 cu nr. 2135 la Valea lui Mihai, in timp ce astepta dupa o alta garnitura care venea de la Oradea cu directia Budapesta. Eu fiind in trenul accelerat A1742 Satu Mare-Bucuresti am reusit sa fac cateva poze, zic eu reusite in timpe ce trenul stationa in gara.
Respect.

 
Multumesc pisti91 pt aprecieri. Da am vazut si garnitura respectiva la gara Silindru tractata de un O60 DA si unde astepta trecerea A1742. Respect
 
Iata stimati colegi ca am reusit sa prind in obiectiv un alt M41,tot la Valea lui Mihai, dar de data aceasta cu nr 2325, modernizat de Eurofima, cu sistem de aer conditionat. Locomotiva adusese aceeasi garnitura Budapesta-Baia Mare si astepta acelasi rapid spre Debrecen.
 
Iata acelasi 2325 M41 in ipostaza de iarna in aceeasi gara, Valea lui Mihai. Data capturii foto: 7 februarie 2010 cu ocazia unui drum efectuat la Satu Mare. O locomotiva pe care oricand o pozez cu placere, mai ales ca figureaza si in colectia mea H0. Respect

 
Iata si M41 2153 tot acolo :D Pe 26 decembrie.

BIG_0006921893.jpg