Uimirea mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

raduku09

Member
28 Mai 2009
26
0
Arad
LOCATION
Arad
Desi am o parere nu foarte buna despre vagoanele din Romania spre uimirea mea in acceleratul Deva-Bucuresti am constatat o grija foarte mare a calatorilor viz-avi de scaunele si de pastrarea curateniei intr-un vagon.
Sper sa imi schimb parerea despre servicile oferite de CFR.


Cu respect, Radu
 
vagoanele astea au fost modernizate cu doi ani in urma daca nu ma insel la Remar Pascani. Este plin de poze pe net cu ele. Pe ruta Bucuresti - Brasov si Sibiu cred ca sunt vreo 4 sau 6 garnituri care au astfel de vagoane , si pe rapid si pe accelerat.
Daca vei mai avea ocazia sa mergi cu trenul o sa vezi ca si vagoanele cu compartimente s-au schimbat mult ,pe toate categoriile de trenuri. Pacat este ca trenurile cu rang de personal au fost lasate in urma la capitolul dotare cu vagoane modernizate.
 
sogard_2003 a spus:
vagoanele astea au fost modernizate cu doi ani in urma daca nu ma insel la Remar Pascani. Este plin de poze pe net cu ele. Pe ruta Bucuresti - Brasov si Sibiu cred ca sunt vreo 4 sau 6 garnituri care au astfel de vagoane , si pe rapid si pe accelerat.
Daca vei mai avea ocazia sa mergi cu trenul o sa vezi ca si vagoanele cu compartimente s-au schimbat mult ,pe toate categoriile de trenuri. Pacat este ca trenurile cu rang de personal au fost lasate in urma la capitolul dotare cu vagoane modernizate.
Sa speram sa fie toate vagoane modernizate la un standard european. Dar asta depinde si de oamenii care urca in ele.
 
sogard_2003 a spus:
Pacat este ca trenurile cu rang de personal au fost lasate in urma la capitolul dotare cu vagoane modernizate.


Nu chiar! :D Astfel de vagoane circula pe P 9196 Timisoara Nord - Drobeta Turnu Severin si retur ( P 9195 ) , P 2613 Timisoara Nord - Arad si retur ( P 2602 ), pe un personal Bucuresti - Brasov si retur si Bucuresti - Marasesti si retur. Daca mai are cineva informatii, poate completa. :)