Poze CF (on si off - topic)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

bogdanra

Well-Known Member
Trenulist
19 Martie 2012
1.283
106
Bucuresti
tt.bogdanra.ro
WEBSITE
http://tt.bogdanra.ro
LOCATION
Bucuresti
FACEBOOK
bogdanradu4tt
GOOGLEPLUS
bogdanra
Am foarte multe poze si filme, dar o iau catinel:

Gara Predeal... Nu am pus la topicul lui stageexp pentru ca nu am adus nicio informatie in plus. Sunt poze facute de mine in noiembrie 2012.

Intai locomotiva aburoasa 50-497. In fata ei se specifica: stati naibii la 20 de metri. daca pleaca ?






si sosirea unui tren de cisterne... la cele doua locomotive CFR Marfa mai vine una in spate... estimez un numar de 40-50 vagoane cisterna... pe care era notat URAN ?!?!?!
Imi place schema coloristica a locomotivei 2. De asemenea am constat ca ambele locomotive aveau pantograful 2 ridicat, deci presupun ca cisternele nu erau inflamabile



 
Si pe linia de centura o batrana LDH, cred... Poate careva ssa imi spuna ceva despre ea? de la model la o posibila istorie? Este langa intrarea in Bragadiru




si iata si o constructie care cred ca era pentru personal CF care trebuia/trebuie sa schimbe macazele...? Oricum zilele acestea (saptamanile) am vazut o intensa activitate de verificare pe linia de centura

 
Salut!Am mai vazut undeva o poza cu respectiva locomotiva,scrie pe ea LDH80-003 si apartinea de Fabrica de Paine Titan.Nr.Fab.25023-86.