Trenulet pe linie moarta in parcul din Satu Mare!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

theo

Well-Known Member
13 Septembrie 2007
443
3
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
LOCATION
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
La sfarsitul lunii trecute , aflandu-ma in Satu Mare , m-am hotarat sa vizitez parcul orasului:

La intrare un anunt ,,interesant'':

In parc...dezamagire :( :trenuletul compus dintr-o locomotiva cu abur si un vagon platforma pentru calatori se afla garata pe o linie moarta.Probail ca nu a circulat de mult timp si nu cred ca va mai circula vreodata :-? deoarece liniile din parc au fost scoase. Iata cateva poze cu locomotiva:


Vagonul platforma pentru calatori:

Fosta ,,casa de bilete'':
 
Stimate theo, acest subiect a fost abordat de mai multe ori deja :lol: , inclusiv de mine care sunt fost locatar stabil al orasului Satu Mare si care am avut ocazia de a vedea aceasta locomotiva functionand in realitate, dar si trenuletul de cale ingusta pentru copii. La fel si pozele cu sora acestei locomotive la gara Salonta. Inca o completare: aceasta locomotiva nu a circulat niciodata in Parcul Gradina Romei, doar acel trenulet de copii. Poate ceva nou. Respect
 
Nu e nici o problema in fond, pentru ca orice informatie noua, in cazul tau poze mai detaliate si mai multe, sunt binevenite. Respect