Trenuri MARI si trenulete

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
OBB 1043 010-6

tot ea la TAGAB

si modelul Roco in livreaua care-mi place dar pe care inca nu-l gasesc
 
OBB 1043 007-2
originalul (in stare proasta judecând dupa lipsa unui tampon...)

modelul Roco din dotare :)
 
Chit ca sunt offffffffffffffffff-topic...nu pot sa nu va spun, am auzit-o si eu de la un coleg de forum, dar vad ca el nu zice nimic, asa ca va zic eu...dar poate o stiti.

cica la fabrica de ciment de la chiscadaga, langa deva, s-ar afla in functiune si executa manevre cu vagoane de ciment o locomotiva Ludmila si un U-boot nemtesc.

Pentru amatorii de fotografii, care sunteti prin preajma...nu ratati ocazia.

spor si scuze de offffffff...poate un moderator sa mute postul meu, eu m-am tot invartit si nu m-am hotarat unde sa postez...dar cu niste poze ar merge si aici
 
U -boot nu este seria DR 219 produsa de Faur?
Am si vazut poze pe undeva cu una tragind un tren la Deva pozata de sus din cetate.

Si ca sa continui cu off topicul, sint curioas cine se duce primul la fabrica de ciment, pentru ca eu de multa vreme as fi vrut sa am ortac(i) pentru un drum pe jos pe linia Deva -Brad inainte de demontare.
 
Locomotiva electrica BR182 Taurus , DB , ep.V (numere diferite):
numar 011-7 numar 023-2 numar 016-6
numar 024-0 numar 003-4 PIKO 57412 , numar 001-8
 
@ Claudiu

La Chiscadaga opereaza o firma numita Logistic Center care are in parc 3 locomotive Ludmilla (BR 232) si mai multe locomotive U-boote (BR 219). Submarinele mai trag si pe Arad-Curtici in colaborare cu Servtrans (avem 2 bucati remizate in Dep. Arad). Mai opereaza si la Bicaz (Gam3 te rog sa ma corectezi daca gresesc), si de asemenea pe tronsonul Mintia- Coslariu si in zona Hunedoarei.
 
Iata o "americanoasa" si locomotiva reala:


Este vorba de o locomotiva Dash 9 - C44-9W, fabricata de GE Transportation Systems.

PS. Sugerez sa NU se accepte locomotive care nu au acceasi inmatriculare ca modelul prezentat... nu e fair. Eu zic ca numarul e musai sa fie acelasi, e un prim element care se ia tot timpu' in considerare.