Trenuri din China

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Prognosis

Well-Known Member
Trenulist
21 Iulie 2007
1.345
1
Slobozia
trenulete.info
WEBSITE
http://trenulete.info/
LOCATION
Slobozia
YOUTUBE
Prognosis
Am un foarte bun prieten, Anton Catalin, care de deva vreme este rezident in China. Profesia l-a dus acolo. La rugamintea mea, Catalin a fost de acord sa-mi dea cateva poze si filme cu si despre transporturile feroviare din aceasta tara. Voi posta cateva din aceste frumoase imagini.

Pentru inceput iata doua filme facute intr-un maglev ce se deplaseaza cu viteza de 431 km/h



Pe masura ce voi mai primi materiale de la Catalin, le voi prezenta aici.
 
Super.Felicitari pentru eforturile depuse.Mi-a facut placere sa admir cum trenul MagLev se deplasa cu 431km/h.....un vis frumos pentru tara in care traim
 
Tramvaiele din Hon Kong

Prietenul Anton Că’tă’lin, din China, a fă’cut de curând o vizit㒠în Hon Kong. Mi-a trimis o serie de poze fă’cute de el, ştiind pasiunea mea pentru transporturi. V㒠învit s㒠vedeţi câteva imagini cu tramvaie şi autobuze etajate. La final, veţi vedea câteva trenuleţe HO, ce se vând în aeroportul din Hon Kong, produse realizate la comanda special㒠a arhitectului care a construit linia ferat㒠de mare viteză’, ce leag㒠aeroportul de oraş, machete care reprezint㒠exact trenul de mare viteza prezentat în materialul Trenuri din China

 
ar fi interesante si niste poze cu fostele (am inteles ca toata sint casate acum) ND2-uri la lucru in China... din pacate nu am reusit sa gasesc asa ceva pe net...:(