BBC- Great Continental Railway Journeys - Transylvania to the Black Sea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Un mic offtopic:

Incepand cu minutul 43.40 este o mica prezentare a modului in care a fost mutata biserica Mihai Voda si un interviu cu ing. Adrian Iordachescu si tatal acestuia, ing. Eugen Iordachescu, unul dintre artizanii mutarii bisericilor si a altor cladiri in Bucuresti.
Eu am avut norocul de a-l avea pe ing. Adrian Iordachescu ca indrumator la diploma, pe partea de structura, aceasta constand intr-un proiect de gara. :)
 
Ceau,
Sa zicem ca l-am vazut...live, la mama lui ! :D
...am fost foarte mirat cand am auzit ...graiul romanesc 8) la...BBC .
Iar prezentarea e foarte bine facuta si obiectiva de data asta....
M.
 
Michael Portillo este un gentleman, documentarele lui cu temă feroviară sunt un parfum al vremurilor frumoase.
Într-adevăr episodul este foarte "echilibrat", cadrele sunt superbe, toți cei care vorbesc sunt foarte prezentabili.

Eu vedeam scenariul din București mult mult mai focusat pe Gările Bucureștiului, pe zonele vechi și Palatul Regal (Muzeul de artă). Că muzeu al trenurilor în București nu cred că aveam ce să îi arătam :D .

Oricum documentarul este excepțional.

Recomand toate seriile: http://www.bbc.co.uk/programmes/b01rdqn7/episodes/guide, nu o să regretați 8) .