De la Goagă’l citire...

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

interesantul

Well-Known Member
Trenulist
24 Ianuarie 2016
1.584
2
53
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Google a ...
Dar s㒠pun articolul din ”CityNews.ro”

”Funcţia Street View de la Google nu se opreşte nică’ieri. De acum v㒠permite s㒠faceţi un tur virtual al Alpilor elveţieni din faţa monitorului. în luna octombrie a anului trecut Google şi-a montat camerele în faţa unui tren care traverseaz㒠75,8 mile prin rezervaţia UNESCO World Heritage Albula / Bernina. Imaginile ofer㒠un câmp vizual de 360 de grade” - citynews.ro

http://maps.google.com/intl/en/help/maps/streetview/gallery.html!/swiss-alps
 
Nu pot s㒠spun exact de când, dar de prin toamna trecut㒠(2011),la sfatul unor priteni de familie din Dingolfing, am fă’cut prima încercare de navigaţie "street wiev" pe Braşov....ei se "distrau" cu aceast㒠facilitate de mai mult timp....cu aceast㒠oczie, mi-am reamintit c㒠am vă’zut prin Braşov (cu ceva timp în urmă’, s㒠fi fost 2010) un autovehicul "caravană’" cu patru camere de filmare instalate şi cu sigla "Google", plimbându-se prin Brasov şi nu numai..... Intraţi pe "Google-earth" şi coborâţi pe "street wiev.....în rest, prin ţară’, nu ştiu (şi nici n-am mai că’utat) s㒠vă’d pe unde se poate "plimba" cineva, la.....nivelul stră’zii. Cine ştie, laudă’-se aici.......