Se poate accesa depoul Cluj?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Lgz88

Active Member
4 Mai 2012
90
0
Cluj
LOCATION
Cluj
Imi puteti spune daca se poate accesa depoul cluj, doar cat sa fac cateva poze? ma lasa paznicul de la intrare? e de preferat sa trec in anumite zile/ore sau nu are importanta?
trec prin cluj saptamana viitoare, si as vizita aburoasele de acolo :) mersi anticipat pentru ajutor.
 
Se poate intra, dar cu ceva motiv...
Cred ca o solutie se gaseste.
Aburoase nu prea am observat, poate faci confuzie cu 16 Februarie.
 
"Aburoase nu prea am observat, poate faci confuzie cu 16 Februarie."
in fine, eu m-am luat dupa urmatarul thread.
http://www.forumtrenuri.com/t657-incursiune-in-depoul-cluj-napoca
ma intereseaza sa pozez acel 150.139. Cei de la 16 Februarie sunt privati, si m-am gandit ca nici nu are rost sa incerc
 
Å¢inând cont cum merg lucrurile în ţara noastră’, e mai uşor s㒠intri într-o societate privat㒠(unde vorbeşti cu şeful şi te las㒠sau nu) decât într-un depou de stat, unde ,,v-aş lă’sa, dar trebuie aprobare de la Regională’", ă’ia te trimit la MT, pân㒠la urm㒠afli c㒠trebuie s㒠depui o hârtie la MT şi dac㒠ţi se aprob㒠(DACĂ) trebuie s㒠plă’teşti vreo 30 RON.
 
Rigel a spus:
"Aburoase nu prea am observat, poate faci confuzie cu 16 Februarie."
in fine, eu m-am luat dupa urmatarul thread.
http://www.forumtrenuri.com/t657-incursiune-in-depoul-cluj-napoca
ma intereseaza sa pozez acel 150.139. Cei de la 16 Februarie sunt privati, si m-am gandit ca nici nu are rost sa incerc

Faci un drum pana la Brasov acolo unde in gara gasesti 150.1114 si poti poza/masura pana te plictisesti. Sau te duci la Dej, ceri voie sa ai acces la muzeul din incinta, vorbesti si te porti civilizat cu cei de acolo si gasesti in curte locomotiva 150.105, pe care o poti poza si masura cat vrei.
La plecare, un simplu "multumesc" spus din suflet pentru munca celor de acolo, e de ajuns.
 
Dej e la o ora de condus de cluj (mers mai mult decat lejer), si e si numarul de telefon al d-lui Florin pe aici pe forum (userul florin_dej), om foarte de treaba care lucreaza la depou.

P.s. Nu ca ar avea importanta, dar pentru curiozitatea mea: la locatie e trecut cluj, insa "saptamana viitoare trec prin cluj" :?: :wink:
 
Mersi, o sa tin cont de sfaturile de aici. :)
manlif2_0 a spus:
P.s. Nu ca ar avea importanta, dar pentru curiozitatea mea: la locatie e trecut cluj, insa "saptamana viitoare trec prin cluj" :?: :wink:
Locuiam in Cluj cand mi-am creat profilul. m-am mutat intre timp, dar am uitat sa-mi fac update-uri la profil
 
Astă’zi am fost la Depou Cluj.

1. 150.139 este întradevă’r acolo.
2. Am vă’zut o Bo-Bo (bobic㒠- cum îi zic cei de acolo) cu RK-ul fă’cut la 16 Februarie anul acesta.
3. Pe un Desiro, am vă’zut la unul din capete sigla CFR acoperit㒠cu vopsea albă’, peste care era vopsit㒠sigla OBB ????? dar nu fă’cut㒠la mişto de cineva, ci respectând culoarea şi forma literelor. Nu ştiu ce vrea s㒠însemne.
4. Activitate mare la depou, o s㒠revin cu poze.
 
Revin cu pozele promise:

Poza cu Desiro de pe care au şters CFR şi au trecut OBB
Dac㒠are cineva explicaţii este aşteptat cu ele:



150.139





BO-BO aparţinând TFG cu RK facut la 16 Februarie



Și ceva la ceea ce lucreaz㒠16 Februarie, la transformarea unor vagoane, automotoare.... Poz㒠spion :)



Ceva maşini:




E.