Oravita - Anina

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Amiralul

Active Member
17 Mai 2009
150
2
Resita
LOCATION
Resita
http://www.caon.ro/stiri/im:caon:news-caras/articol/si-parerea-ta-conteaza/cn/news-20090922-07232314
Ce ar fi sa ne mobilizam si noi si sa dam un telefon,cine stie,poate se intimpla minunea! :)
 
http://www.caon.ro/stiri/im:caon:news-caras/articol/templierii-vor-semmering-ul-banatului/cn/news-20090924-05464794
Vezi,citesti dar imi vine sa rid...cavalierii templieri :D :D :confused:
 
Salvati linia Oravita - Anina !!!

<t>In data de 27.09.2009 in cadrul emisiunii intitulata „Restaurare” urmeaza a se difuza pe postul public de televiziune TVR1 la ora 17:10 un reportaj despre linia de cale ferata Oravita - Anina care este o portiune a celei mai vechi cai ferate din tara . Reportajele difuzate in cadrul acestei emisiuni urmeaza a fi votate prin SMS de pe telefoanele mobile urmind ca in functie de clasificare reportajul sa obtina repartizarea unor finantari pentru promovare si dezvoltare .<br/>
In aces sens facem apel la toti pasionati de cai ferate pentru a vota prin SMS reportajul aferent liniei Oravita - Anina acest fapt putind conduce la obtinerea de fonduri europene necesare pentru intretinerea si promovarea acestei minunate si unice linii de cale ferata</t>
 
Salvati linia Oravita - Anina !!!

<t>Pentru a salva superba linie montana Oravita - Anina , votati prin SMS la nr. de telefon 1388 cu cifra 2 sau formati pe telefonul fix la nr. 0900160440 , tarif 0,95 Euro ( cu TVA )</t>
 
emisiunea e acum in reluare pe TVR CULTURAL ! cam in 10 minute incepe reportajul despre Anina Oravita. Nu uitati sa votati !
 
Am vazut reportajul! E de tot cacatul, avand in vedere ce comoara este acea linie! Oricum, votul nu trebuie sa fie influentat de calitatea reportajului.
 
Am doar doua probleme
1.Reportajul nu prea ne ajuta, cineva care nu a mers in zona nu va fi comvins sa voteze, ori noi oricat de uniti vom fi tot o mana de oameni ramanem, nu putem misca muntii doar daca vine un cutremur :p
2. Daca e turism isi baga coada diavolul intruchipat in va_a blonda numita Udrea :-x
 
Si eu m-am mirat,a vorbit mai mult de farmacie si de teatru,care este superb restaurat,si despre linie mai putin.Asta e,votati ca nu faceti avere cu un euro si in rest sa tragem sperante!!! :-|Macar locomotiva sa o repare,cu cfr slabe sperante.
 
Da, marea problema cu aburoasa 50065 era ca dupa ce se chinuie cei de acolo s-o intretina, vin nesimtitii de la societatea nationala de antiturism feroviar si mai pun o stampila pe ea, de parca ei ar avea vreun merit :-x
 
Pai daca a fost prezidat de domn inginer Radu "Erata" Belu, ce va asteptati. Cand a ajuns la valoarea turistica nu a reusit sa ofere nici o cifra, nici un numar de trenuri sau pasageri zilnic, doar un castig "inestimabil", de parca investitorii sunt niste ageamii pe care ii ametesti cu povesti de adormit copii.
 
Eu sunt cel mai fericit... la mine nu se prinde TVR 1 (c㒠am anten㒠colectivă’) şi nici Cultural, decât TVR 2 :lol:

Nu ştiu de ce am vaga senzaţie c㒠singura salvare a acelei linii vine de la Braşov şi se cheam㒠RC-CF & Regiotrans. Dac㒠ră’mâne la C.F.R. ... se va alege praful (ca fapt divers şi off-topic, am trecut azi peste linia Că’ciulaţi - Snagov Plaje... ruginită’, cu multe şuruburi lips㒠şi plin㒠de buruieni). Am cotizat şi eu cu un euro la bugetul unei televiziuni pentru care plă’tesc abonament deşi nu o pot urmă’ri (!), dar m㒠îndoiesc c㒠se va rezolva ceva.
 
Pai scoate si tu o sarma pe geam, ai ratat cea mai mare satisfactie, in Anina i-a prins ploaia si l-a facut ciuciulete pe domn inginer :D .
 
shoppy a spus:
Pai scoate si tu o sarma pe geam, ai ratat cea mai mare satisfactie, in Anina i-a prins ploaia si l-a facut ciuciulete pe domn inginer :D .

Da, dar l-a asteptat fanfara!

Si daca nu ma insel linia de Anina nu e pe lista de neinteroperabile.
 
Am vă’zut printre purici. Aveam o anten㒠de cameră’, da' nu ştiu ce am fă’cut cu ea. Faza tare e c㒠am ditai LCDul... pe care prind 4 programe TV (sunt singurul din bloc pe antena colectivă’... normal c㒠n-o mai repar㒠nimeni, c㒠celelalte 65 de aparatamente nu o folosesc; presupun c㒠trebuie un amplificator de semnal pentru frecvenţa TVR1.)
 
shoppy a spus:
Pai scoate si tu o sarma pe geam, ai ratat cea mai mare satisfactie, in Anina i-a prins ploaia si l-a facut ciuciulete pe domn inginer :D .
Am gasit o gramada de ore de difuzare pe toate 5 posturi platite de noi din abonamentul ala obligatoriu:
Restaurare
TVR 1: Marţi (29 Septembrie) 12:50
Miercuri (30 Septembrie) 12:50
Joi (1 Octombrie) 12:50
Joi (1 Octombrie) 0:00
Vineri (2 Octombrie) 7:50
Vineri (2 Octombrie) 12:55
Vineri (2 Octombrie) 0:00
Sâmbă’t㒠(3 Octombrie) 12:50
Duminic㒠(4 Octombrie) 23:00

Restaurare
TVR CULTURAL: Joi (1 Octombrie) 15:05
Duminic㒠(4 Octombrie) 18:00
TVR HD: Luni (28 Septembrie) 10:00
Luni (28 Septembrie) 20:00
Joi (1 Octombrie) 10:00
Joi (1 Octombrie) 20:00
Sâmbă’t㒠(3 Octombrie) 10:00
Sâmbă’t㒠(3 Octombrie) 20:00
Duminic㒠(4 Octombrie) 20:00
TVR 1: Marţi (29 Septembrie) 2:05
Duminic㒠(4 Octombrie) 16:00
TVR 3: Marţi (29 Septembrie) 19:00