Linia 909 - Rosiori Nord - Alexandria - Zimnicea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Florinn

Administrator
Membru personal
Super Moderator
Trenulist
17 Ianuarie 2006
5.547
16
Cluj Napoca / Bucuresti
www.trains-addicted.ro
WEBSITE
http://www.trains-addicted.ro
YAHOO
bogdannf
LOCATION
Cluj Napoca / Bucuresti
dantm a spus:
In 10-05-2009 am executat o deplasare la Zimnicea cu P 9363 dupa ce am sosit de la Turnu Magurele.
Linia nu e deosebit de spectaculoasa, aproape pe intreaga lungime sint cai si magari priponiti in apropierea caii, asta si pentru ca linia fie trece prin localitati fie este foarte departe de ele.
Ca si linia de Turnu Magurele si aici sint adevarate cimitire de vagoane de marfa.


Rosiori Est


spre Peret

Peret
Aici am observat ceva interesant, catargele a doua semnale care nu imi dau seama ce rol aveau, fiind foarte apropiate, insa le-am pozat abia la intoarcere


Plosca





Buzescu


Alexandria Nord


Alexandria
















Pentru un stat din UE aceasta imagine nu face cinste tarii, de altfel cred ca in zona am vazut mai multi magari decit in Bulgaria.






 
dantm a spus:
Desi garile sint devastate, exista bariere manuale ceea ce desigur implica si personal











La intoarcere mai pozez cite ceva









CFR Marfa, Zambilica
















Din fata garii am gasit un taxi care cu 60 de lei m-a dus pina la Caracal de unde am plecat la Corabia.
 
Salut!Nu cumva stii seriile celor doua ldh-uri,cel gri din Alexandria si cel verde din Smardioasa?Multumesc.