Linia 219 Valcele - Ramnicu Valcea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Interesante ultimele discutii.
Privind prin prisma ultimelor investitii facute in Romania, tind sa cred ca tot asa se lucreaza sau s-ar lucra la reluarea constructiei.
(vezi fisurile din pilonii Bechtel, vezi grinzile cazute)

Studiii de fezabilitate??? poate nu stiti ca pe traseul autostrazii Arad in acest moment constructorii au cerut alte exproprieri pentru LARGIREA drumului si aducerea lui la standard de autostrada.

Apoi nu se poate vorbi de trafic pe linia asta fara lucrari pe celelalte linii Bucuresti-Vilcele si Rimnicu Vilcea - Vintu de Jos care la rindul ei da mari probleme in exploatare in zona Tilisca Apold, tocmai de genul celor de la Vilcele (teren instabil).(acceleratul face o ora Saliste -Sebes Alba)

Asadar discutiile pot continua mai ales pe ideea inchiderii unor linii functionale mai degraba decit pe constructia altora noi.
 
Am gasit aici liniste si pace, la fel ca pe ,,linia Vilcele -Rimnicu Vilcea"

De fapt cautam pe net un articol despre un studiu facut pentru o linie care sa lege linia 901 ci 201 dar nu prin Vilcele ci mai la sud prin Ionesti. Nu l-am gasit, dar am gasit altceva:

dantm a spus:
Oricum Valcele-Ramnicu Valcea este un subiect care tine de aproape 30 de ani si o sa mai tina.
Amice, noi o sa mai prindem tren pe ruta aia?ca peste 30 de ani o sa imi fie greu sa iau terasamentul la picior ca deunazi cind am fost cu totii pe acolo.


paall a spus:
Numai daca unul dintre noi ajunge prin Ministerul Transporturilor altfel nu o sa vedem tren nici peste 50 ani ;)


Ei bine unul dintre noi (ba chiar dintre cei care ,,am fost acolo") a ajuns prin ministerul transporturilor. Mai ramine sa nu treaca alti 30 de ani sa aiba un cuvint de spus, sau poate ca trebuie ca unul sa vina aici cu alta ,,profetie" sau dorinta ca nu stiu cum sa-i spun, ceva sa ajunga prin FMI sau ...

Poate ma ajutati cu studiul acela. :oops:
pliz