L 903 Giurgiu Nord-Videle

Discutii despre liniile din Romania, ieri, astazi, maine.
dantm

L 903 Giurgiu Nord-Videle

Mesaj de dantm » Dum Dec 31, 2017 8:14 pm

LA data de 22.12.2017 intorcindu-ma de la Gradistea am facut o expeditie de documentare pe linia 903.

In Giurgiu Nord sint 2 picturi.

desi aici scrie ca au fost facute de Dimitrie Stiubei , pe desenul cu ,,Proclamarea Imperiului Romano-Bulgar anul 1186" apar alti autori

GH. Labin, P. Bedivan, L. Nancuischi, V. Mereuta, V. Zemlicka

[Link Removed for Guests]

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

desi iti rupi picioarele pe scari, cladirea are rampa, pe care decid sa o folosesc

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

aparent cindva s-au reparat peroanele

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

dupa ce am circulat cu atentie, sa imi feresc capul, am vazut ca peroanele nu aveau urme de amenajare

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

Am circulat cu Desiro, am fost intrebat daca [pe 902 am pozat magazia de marfuri cu citatul din Engels.Din cauza vitezei nu am reusit sa il priond, iar la intoarcere am uitat.

cladirile sint toate standard, dar acuma nu imi dau seama cu care linie seamana, cantoanele si magaziile de marfuri sint identice cu cele de pe linia Dorohoi -Iasi.

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

Oncesti

Stanesti

dantm

Re: L 903 Giurgiu Nord-Videle

Mesaj de dantm » Dum Dec 31, 2017 8:14 pm

Chiriacu

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

Toporu

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

Rasuceni

Vlasca

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

Tirnavele

dantm

Re: L 903 Giurgiu Nord-Videle

Mesaj de dantm » Dum Dec 31, 2017 8:15 pm

Radulesti

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

pe vremuri se dadea atentie si micilor detalii

Videle

in Videle semnalele BLA din CAER se inlocuiesc cu TMV.

in partea spre oras a garii sala de asteptare

am prezumat ca asta a fost buda garii, acuma are doi stapini dupa cum se vede in aspect. Pe usa de lemn scrie ,,Magazia de mesagerie"

linga ea e cladirea garii cu un fel de intrare inchisa cu lemn

apoi revin la cladirea mica

asta e partea catre linii, se vede ca a fost zidita ulterior, de aceea am prezumat ca a fost buda. Se potriveste cu alte buzi pe care le-am vazut pe sectie

sala de asteptare

Am plecat spre capitala

Acesta a fost ultimul turneu din anul 2017, desi mai aveam unul pregatit.
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Liniile din Romania”