Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
Momentan sunt probleme cu trimiterea email-urilor spre yahoo, va rugam sa folositi seciunea Contact daca aveti probleme cu primirea email-urilor de resetare a parolei sau activarea contului

festivitate la Busteni si Predeal

Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Vin Dec 31, 2010 5:04 am

buna Dorel si la multi ani!
Iote pe ce va consumati voi energia si neuronii
Oare nu o fi ceva mai bun de facut?
chiar daca nu le plac la toti, sunt adevaruri care da, trebuie spuse si repetate pana ce si cei mai orbi dintre "gudurai" si acolitii lor vor incepe sa deschida ochii... altfel, traiti (traim) intr-o lume in care totul este frumos, organizam toti festivitati de doi bani cu baieti de doi bani si in acest timp in spate toate se duc de rapa, in nepasarea cea mai totala.

in privinta "maestrului de ceremonii" sus numit, nu-l voi lasa din vizor pana ce nu va inceta cu comportamentul sau reprobabil de pionier de varsta a treia sau pana ce nu va inceta din viata. la fiecare din aceste "actiuni" imi voi exprima parerea, chiar daca aceasta nu face placere celor din jur. este poate exprimarea unei frustrari, aceea de a fi urmarit indeaproape alte "actiuni" demne de cele mai bananiere republici, "orchestrate" cu cinism din umbra in acest an de acest trist personaj, cu rezultate teribile pentru altii - altii care nu au facut nimic altceva decat de a face, in liniste, insa fara acordul dumnealui si mai ales impotriva vointei dumnealui.

privind comfortul unei "Volgi", daca la M23 te referi, am "testat" si eu, de mic :-D - mi s-a intamplat atunci sa "testez" cam tot ce exista, de la Dacia 1100 la Dacia 2000 (Renault 20) cu multe antene... insa tot regret ca nu am mai prins "Pobeda" sau "Warszawa"...
toate cele bune,
HR
LDH

Mesaj de LDH » Vin Dec 31, 2010 10:05 am

Servus,

Nu este vorba ca nu ne plac discutiile si atentionarile de acest fel.
Cred, insa, ca i se da prea multa importanta unei persoane care nu merita.

Pobeda si Warszawa erau si ele pe la taxi.
Pe prima am prins-o de la Cluj iar a doua, pikup taxi la Obor si nu numai.
La fel de confortabile dar parca mai frumoasa Volga.
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Vin Dec 31, 2010 10:15 am

buna Dorel,
Cred, insa, ca i se da prea multa importanta unei persoane care nu merita.
ai o bere de la mine ;-)

cred, dealtfel, ca nu e prima...

am mai prins Warszawa, Pobeda si rudele mai mici, Moskwitsch 401 (de fapt un Opel Olympia) si mai modernul 403 in copilarie, le-am vazut pe strada insa n-am ajuns sa calatoresc cu ele.

privind Volga, M21 (cea "rotunda") am vazut foarte rar; mai des se intalneau M23 (cea patratoasa, de la sfarsitul anilor 1960 care a durat pana in anii 1980); am pe undeva cateva poze de la parintii mei cu asemenea Volgi de Militie (negre, cu bara cu doua girofare si sirena la mijloc) in Covasna si daca nu ma insel Radiodifuziunea mai avea inca acum 15 ani, cand am plecat din Bucuresti, Volgi break negre din aceeasi generatie.

din cate stiu, M21 avea cutie de viteze cu doar trei raporturi inainte; la M23 exista deja una cu patru, pesemne cele din anii 1980-90 dupa lifting aveau chiar cutie cu cinci... existau cateva in Bucuresti pe la ambasade.
privind Volga
toate cele bune,
HR
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Lun Apr 22, 2013 11:44 am

Busteni:
Imagine
sursa - [Link Removed for Guests]

Din pacate cel care a postat fotografia nu zice anul cand a fost facuta.
Scrie răspuns

Înapoi la “Stiri, evenimente si noutati din domeniul feroviar”