Trenulete pentru copii mari

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pai intamplarile minunate din casa Craciunilor chiar m-au dat pe spate.

Noroc ca au plasat in articol si ceva despre PDI, modelist fara pereche.
Dupa cum se observa, tot chestii de genul: aia costa atat, ala e nebun ca baga banii in jucarele.

Kenobi cel nebun :D

PS: PDI, spune-i la ziarist ca turnanta poate fi si linie rotativa si invartibila :D
 
Bieti nebuni care ne bagam bani in jucari si nu ne aliniem la standardul de ai investi in masini si in cluburi!!!
Pana la urma este si acesta un fel de promovare, prost este ca jumatate de articol este ocupat de ............ craciun's.
Spor
 
Nesanatosi astia care baga banet in asa ceva... :D
Vorba lui @B74MRV, in loc sa-i cheltuim pe "bambuuuu" si "pitzi din dorobanti" (nu merita apasata tasta "Shift" pt litera mare), dam banii pe asa ceva (si ne mai stricam si vederea mesterind la ele)....
....un "asa ceva" care dupa parerea mea este un hobby foarte frumos si de ce nu distractiv.
Deh, ce "stie" ei???
Noi sa fim sanatosi si sa ne bucuram de colectiile si realizarile noastre in plan hobby-istic.
Bafta "tutulor"!!!
 
articolul mi se pare destul de ok si impartial, in plus si promoveaza acest hobby. nu stiu de ce ne lamentam atat de modul cum suntem priviti. cine ne intelege, ne intelege, ne multumim si cu cei care ne accepta, la restul nu am nici o pretentie. nu putem sa ne asteptam ca 22 de milioane de oameni cu salariu mediu de 8 milioane sa inteleaga cum noi dam 2 milioane pe un vagon. si nu luam doar unul. pana la urma suntem o mana de oameni, nu cred ca sunt mai mult de 2000 cei care nu se rezuma la un startset, deci formam o minoritate minuscula ca sa putem genera un standard de "normalitate". partea buna e ca din ce in ce mai multi se "viruseaza". la o tranzactie sh am rugat un prieten sa ma ajute cu transportul, ca sa scap de stresul livrarii, si zilele trecute ma intreba "ca o cunostinta vrea sa stie de unde se poate cumpara asa ceva" :D
 
acest virus il am si eu de anul trecut si nu vreau sa scap de el nici o dat , :D ca este tare frumos ,nici daca ar veni cineva sa imi spele creierul nu cred ca asi uita de acesta pasiune ca o am si in sange
 
E un articol care uneste, ceea ce e un lucru bun, dar e scris clar de cineva care nu are microbul. Bine ca e...
 
Autoarea articolului (deci, de genul feminin) a primit cand era mica un trenulet de Craciun (DE, nu DE LA :D ). De atunci l-a tot asteptat pe MOS Craciun, sa-i mai completeze cu cate ceva trenuletul. Desi spune ca a fost cuminte (s-o credem, e o fata foarte draguta) Mosul nu i-a mai adus nimic. Asa ca, fara "vaccinare" periodica...nu se ia microbul! :D

PDI
 
Vrem discrimi-na-re, vrem discrimi-na-re!
....si'apoi aju-toa-re!
....locomotive, accesorii, ce'o avea si ea, europa, ...pe acolo...(ceva ji bendru magheda noasdra...)

PDI