Discutii despre Accidente Feroviare la CFR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Am avut ocazia de a cumpara un golan, ca de asta aveam bani pe vremea respectiva. Consider ca am fost un mare norocos ca n-am mai prins un loc la remat si cu putin noroc si ceva ajutor mi-am luat un opel. Diferenta de la cer la pamant.
Ce sa ceri la niste frantuji imbecili, care nu sunt in stare sa puna la semnalizatoare un tzacanit pe frecvente normale (de cate ori aud semnalizator de logan ma sperii, ca zici ca e avarie).
Deci daca laudam loganu ca e mega masina, hai sa o lasam balta. La categoria carute merge, mai cumpara nemtii (chiar ma mir, dar probabil pentru ei o fi ceva exotic, sau s-au gandit sa se apuce de senzatii tari). Eu unul sincer nu mi-as cumpara ever masina facuta in romania, sunt destul de sictirit de servisurile romanesti (as impusca jumate din mecanicii de la 'reprezentante', poate asa mai creste un pic calitatea).
Cand o fi romanul capabil sa faca o treaba ca lumea, mai vorbim. Pana atunci, ura si la gara, imbatatul cu apa rece ca suntem cei mai tari din lume mai rau ne strica.
 
De acord ca exista si masini mai bune, insa hai sa nu transformam calitatea acestui topic intr-o Dacie obosita! Deci, un tren cu masini zburase de pe sine in Austria. Despre asta discutam.
 
Mda, corect, presupun ca pana la ora asta au facut curatenie, ca doar sunt austrieci.
Ceva noutati legate de cauzele accidentului ? Ramane viteza excesiva drept cauza sau sunt doar niste zvonuri ? Ca fiind austrieci nu prea tine cu nea gigi care a desfacut suruburile (desi deh, se mai intampla neglijente pe oriunde).
 
Mi se pare mie sau faptul ca in tren era marfa romaneasca, generat pe aici ceva ,,emotii"?

Am remarcat cit de bine e curatat rambleul, gazon frate, nici un tufis sa zgirie vagoanele ca in Romania.
 
Daca acolo deraiaza des trenuri, zona e curatata de burtile vagoanelor. De-aia nu rezista boschetii.
 
Azi pe la ora 15 a trecut prin gara Arad o garnitura CFR Marfa plina cu Dacii Sandero Steppway, toate la fel doar culoarea difera(le cunosc ca am la firma vreo doua de care nu pot scpa :-x , noroc ca am si o masina, un Mercedes ca altfel mi-as da demisia :evil: )
Apropo la nemti dupa 3 ani dau dacile la programul rabla, isi iau una nou, deci acum schimba Logan cu Sandero, peste 2-3 ani vor schimba Sandero cu Duster. Ma intreb daca alea vechi sunt casate sau ajung tot la noi ca "masini de fitze" :skul: