S-au furat sase locomotive !!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut Georg!

Poate-mi dai şi mie adresa muzeului de la Sibiu, c㒠de câte ori trec pe acolo ba nu se poate, ba e inchis, ba e câni, ba e de toate.... Poate e un nou muzeu sub acoperire...

Pe 31 dec la ce ora depune documentaţia?
 
Mi se pare ca textul de mai sus e un terci complet in care se amesteca jumatati de adevaruri cu observatii lipsite de consistenta si cu lucruri spuse cu vadita rea-vointa.

Ma refer la rautatea spusa la adresa lui Serban, cu inlocuirea unei locomotive cu alta prin inlocuirea placutelor si continuarea in care se sugereaza ca in felul acesta s-au exportat mai multe locomotive "unicat de valoare mondiala". Faptul ca aceste locomotive exista, in loc sa fi fost taiate ca fier vechi nu pare sa tulbure mintile putine ale unor to... adica domni.

La faza cu domnul Fulga care il cunoaste de mult pe domnul Bellu lipseste fraza tipica in care se subliniaza faptul ca acesta este un element de nadejde cu origine sociala sanatoasa. O omisiune inadmisibila!

Si cand ne gandim ca tot "membru cu drepturi depline" al aceleeasi Academii Romane era si Elena Ceausescu... :(
 
Am mutat aici postarea de la mica erata.
Dl. Hocevar nu a prezentat aceasta mica erata din paginile anterioare ca o contraargumetatie la cele spuse de espert?

dl. Hocevar nu a prezentat mica erata din monografiile cailor ferate scrise de espert?

S-ar fi adunat de o culegere editie de buzunar.
 
@PDI... Da, stiu foarte bine, de aceea spuneam. Este inca unul dintre cei care au venit dinafara si pe care noi ii tratam cu... Nu noi (tu, eu, membrii comunitatii noastre, etc) ci societatea, autoritatile etc...