Stiri

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
ce stire, ce creativitate a studentilor. M-am dat pe spate.
Pai ce e nou aici?
Nu exista Volgi, camioane, microbuze deja adaptate inainte ca acesti studenti sa se nasca?
Nu cumva studentii astia n-au studiat bine microbuzele de pe Valea Vaserului care sint mai accesibile publicului?
Daca studiau mai atent ar fi montat si ei un dispozitiv care sa permita intoarcerea masinii pe sina.

ce stire domle, ce stire

O fi platit TUI?
 
Daca stam si cugetam un pic, prea multe masini pe ecartament normal n-am vazut :D
Ca tot suntem la stiri, a deraiat Swiss Glacier Express deci se intampla si la case mai mari
 
Case mari...case mari..... ;-) ......dar cu atitia turisti :lautar: avizi de niste buloane sau altceva ... ca amintire :fluierat: ...se mai intimpla !!!!! Glumeam...orice asemanare cu alte realitati..........e pura intimplare........"Criza"...bat-o vina...
 
Linii inchise din cauze meteo!

Este vorba de magistrala 500 Bucureşti Nord-Suceava-Vicşani, între h.m Faraoani şi staţia Valea Seacă’, firul II, la km 289+700 şi de magistrala 300 Bucureşti Nord-Cluj Napoca- Episcopia Bihor, între staţia Teiuş şi h.m. Aiud, firul II, km 405+500. CFR SA face precizarea c㒠circulaţia trenurilor pe aceste distanţe se efectueaz㒠normal pe firul I de circulaţie.

Totodată’, au fost închise linia 502 Suceava Nord-Ilva Mică’, între staţia Frasin şi h.m Molid, km 47+760 şi linia 509 Bacă’u-Bicaz, între staţia Buhuşi şi h.m. Podoleni, km 32+000.

Compania Naţional㒠de Că’i Ferate CFR SA recomand㒠publicului că’lă’tor ca, înainte de efectuarea că’lă’toriei, s㒠solicite informaţii despre circulaţia trenurilor şi întârzirile acumulate în parcurs la staţiile şi agenţiile CFR din Bucureşti şi din ţară’.

sursa:
http://www.realitatea.net/patru-sectoare-de-cale-ferata-de-pe-raza-cf-iasi-si-cluj-au-fost-inchise-din-cauza-ploilor_725313.html
 
Locomotiva unui tren marfar, care se indrepta spre exploatarea miniera Berbesti Valcea, pentru a incarca lignit, a luat foc, marti, in apropierea unui tunel la iesirea din localitatea Popesti
 
Cred ca-i din arhiva, desi la noi ar putea fi o inDa la Marfa(totusi parca GFR face transportul cisternelor pe acolo iar cei ce pun stirile repede cauta o o poza cu o locomotiva fumegand, deja am vazut 3 diferite :lol: ) :D
 
Astazi, intr-o calatorie cu trenul de la Gara de Nord la Gara Obor, am avut placuta surpriza sa aflu ca de aproximativ o saptamana trenul opreste si in Gara Baneasa. :) Informatia deocamdata nu apare pe www.mersultrenurilorcfr.ro.
 
Hmmmm...astazi fiind pe "drumuri" si numai acum, in miez de noapte, ajungind si eu acasa..."ca tot omul"....ce mi-e dat sa vad la stirile de la ora 00:00 (03.08.2010) de la "antena 3".....INAUGURAREA GARII (euro) DIN TURNU SEVERIN...... :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: ....frumos si "demential"......pe plasmele de "serviciu" imagini "fierbinti"...."xxx".....lifturi a caror usa de acces era DESENATA pe perete......casa liftului construita, dar fara lift instalat si golul usii sa existe.......secvente demne de "Giga"......... :lautar: .......au fost destul de putine imagini si cine stie cite alte "chestii" or mai fi fost in particular......
Cred ca cea mai tare chestie ar fi, ca dupa ce te "cateri" in tren......sa plece gara......trenul raminind pe loc...... :mask: .....Romania...cum sa te mai iubesc.....sau la regia evenimentului a fost cumva Mr. BEAN ???? :cool:
Rog pe careva "de-al locului" sa ne spuna mai in amanunt cum a fost....caaaa poate noi am fost manipulati de "trusturi'..... :|.......
 
Vagoane pentru biciclete:

http://www.romanialibera.ro/stil-de-viata/eco/vagon-pentru-biciclete-pe-ruta-bucuresti-sibiu-196032.html

....cititi si comentariile de la sfarsit... :D

Marius.
 
sesamcave a spus:
Vagoane pentru biciclete:

http://www.romanialibera.ro/stil-de-viata/eco/vagon-pentru-biciclete-pe-ruta-bucuresti-sibiu-196032.html

....cititi si comentariile de la sfarsit... :D

Marius.

Intradevar au loc numai 8 biciclete in obiectiv nu am putut sa cuprind mai multe....


... ghici cine mai trecea pe acolo. Nasul care s-a dovedit foarte atletic cand s-a imprastiat printre rotile pline de noroi.
 
La Regio se poate urca cu bicicleta(asta e de cand a facut Regio prima cursa spre Zarnesti) dar se plateste un bilet ca bagaj voluminos pentru ea :D
 
Dou㒠locomotive, una din Ungaria şi alta a CFR Marfă’, s-au ciocnit, miercuri, la intrarea în România, în staţia CFR Curtici, fă’r㒠a exista ră’niţi, anchetatorii de la faţa locului afirmând c㒠mecanicii ungari nu ar fi respectat semnalul semaforului :lol:
Acuma n-am inteles care erau ungurii, cei de pe Pheonixul 2001 Softrans sau de pe GFR "furat" de la CFR Marfa adica EAul gri cu albastru :D
 
Na hai, ca-s tare curios care-i de bai. Sa fi fost unu' din mecanici daltonist, il trecea pe ala din biroul de miscare la baie sau pur si simplu operatorul roman nu a echipat locomotiva cu frane (oricum sunt de prisos cand circuli prin tara cu 30, se opreste singur dom'le).

Accidentele de masini de genul asta inteleg... Dar trenuri inghesuite de macaze... nu prea.
 
Pai erau unul langa altul doua marfare si a avut verde cel pe abatuta(cu Pheonix), dar a plecat si GFR-ul pe directa :D
 
Cu ocazia Sfanta Maria, pentru credinciosii ce merg la Cacica, CFR introduce in data de 14, 15 si 16 august doua perechi de trenuri pe ruta Suceava-Gura Humorului-Cacica si doua pe Cacica-Gura Humorului
 
:D :D :D
Asta e foarte tare!
http://www.libertatea.ro/stire/pasagerii-unui-tren-pe-ruta-barcelona-milano-au-ajuns-in-elvetia-300335.html