GEVARO-castigator la GRAND PRIX GASTRONOMIC

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Fiind castigat pentru a treia oara , trofeul va intra in posesia ROMANIEI definitiv ,baietii se vor intoarce in tara marti 18.09.2007 impreuna cu cele doua vagoane care au participat la expozitie.
Cele doua vagoane vor face parte din garnitura trenului Dacia Budapesta-Bucuresti care va sosi in gara de nord la ora 13,55
 
Au sosit si castigatori marelui premiu de la budapeste cu o intirziere de 2 ore si 20 minute.
Atentie din vina unui vagon austriac care sa defectat la curtici si a fost nevoie sa fie scos din garnitura .
 
Nu am rabdat sa nu ma duc sa vad trofele castigate de Romania la Budapesta mai ales ca ii stiam pe baieti nostri asa ca la ora 12,30 am plecat din bucuresti stiind ca trenul are intirziere de 2 ore si ceva si m am oprit la sinaia ca sa ma pot intoarce de acolo cu ei inapoi in bucuresti.
Ce urmeaza sunt poze facute pe traseul bucuresti sinaia din cele doua vagoane care au facut cinste Romaniei la Budapesta.
 
am uitat era normal sa incep cu statia in care m am urcat in trenul care venea de la budapesta
locomotiva intrind in statia sinaia

gara sinaia
 
si acum trofeele dupa care au ravnit 10 tari la acest concurs international unic in europa

trofeul a fost pus in joc acum 2 ani dar el fiind castigat de 3 ori de Roamnia ramine definitiv la noi urmaind ca in anul urmator sa fie facut alt trofeu

 
trebuind sa improvizeze ceva ca sa poata castiga trofeul romani au facut un trenulet din lemn cu vagoane in care s au gasit fructe imaginile urmeaza mai jos dar fara fructe in vagoane
 
Au fost prezenti la budapesta 6 ospatari si 4 bucatari.
in cateva zile in gara de nord vor fi prezentate cele doua vagoane restaurant asa cum s au prezentat la budapesta unde au caistigat marele trofeu
 
ATENTIE :CEI CARE VOR SA FOLOSEASCA POZELE FACUTE DE MINE SI PE ALTE SITEURI O POT FACE AU ACCEPTUL MEU SI DEASEMENI ORICE POZE CARE SUNT POSTATE DE MINE AICI POT FI FOLOSITE ORI DE CATE ORI AVETI NEVOIE DE ELE FARA SA SPECIFICATI CA SUNT FACUTE DE MINE
 
in paralel a avut loc si o expozitie cu vagoane locomotive de epoca cateva imagini din pliantele de acolo pe care le am primit de la seful delagatiei prezente la expozitia din budapesta