Muzeul CFR Bucuresti redivivus

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

bogdanra

Well-Known Member
Trenulist
19 Martie 2012
1.283
106
Bucuresti
tt.bogdanra.ro
WEBSITE
http://tt.bogdanra.ro
LOCATION
Bucuresti
FACEBOOK
bogdanradu4tt
GOOGLEPLUS
bogdanra
Salut.
Ieri, ca tot tzoparlanu care crede in realitati ceferistice pentru copii, mi-am luat satra compusa din una bucata sotie frumoasa si devree acasa si doi copii de aur si hai sa ii promit lu ala mare ca il duc sa vada trenuri. Dupa o scurta vizita la Zoo de 3 ore ma ambalez catre Calea Grivitei, gasesc loc de parcare chiar langa cladirea Muzeului CFR si intru inauntru. Matei, cel mare (3 ani aproape jumate la activ) bucuros ca va vedea locomotivele Dieeseeel care sunt asa ca nu au troleu si sunt puternice...
Cand urc scarile mi se deschide usa cu un zambet larg de catre un portar...
"-Buna ziua! Am nimerit bine? Aici este Muzeul CFR?"
"-Da, dar este inchis" [programul afisat pe unul din site-uri era pana la 16, ora era 15:08] - dar contonua raspunsul: [A fost inchis vreun an si il deschid saptamana viitoare...]
"Dar ce inseamna saptamana viitoare?"
"- Pai luni pe 23 vor sa ii faca inaugurarea..."

Concluzia: LUNI 23 APRILIE - se redeschide MUZEUL CFR din CALEA GRIVITEI...

Matei nici nu stia daca sa fie fericit ca se deschide muzeuil sau ca acum era inchis... L-am dus la gara si l-am fotografiat langa o locomotova electrica refacuta de Softronic in 2010, langa un General Electric si langa o Sageata...
 
Deschiderea nu ma fi maine, nu cred ca portarul stie mai multe ca cei din conducere. Era vorba sa fie pe 23 aprilie dar s-a amanat.

Cand muzeul se va redeschide va vom anunta.