Gari din Viena

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

smotocel

Well-Known Member
Trenulist
10 Octombrie 2012
580
1
Timisoara
LOCATION
Timisoara
Daca tot am avut un concediu de cateva zile la Viena, nu am putut sa ratez vizitarea garilor principale, Hauptbahnhof (gara noua) Westbahnhof (fosta gara principala) si Meidling (ca era in cartierul unde am stat). Am fost si in Prater dar de acolo nu am poze...

Wien Hauptbahnhof - gara inaugurata anul trecut, pe 4 nivele, nivelul +1 sunt liniile, la parter este bus terminal, parter si nivelul -1 magazine, case de bilete, locuri de relaxare, cafenele, etc, nivelul -2 parcare si gara de trenuri locale.

la nivelul +1 sunt liniile 3 - 12 dar si o a 13 linie pentru trenurile care nu opresc (manevra, marfa, etc)







bus terminal



pe principiul "o poza face cat 1000 de cuvinte va las sa va delectati cu "gara mare din Viena"











tram



bus



sediile OeBB - vopsite in culori "traditionale"...





Wien Westbahnhof fosta gara principala din Viena, traficul este mai mic acum pentru ca s-a mutat pe Hauptbahnhof... dar tot este... din pacate putine poze...



Wien Meidling gara de tranzit, la 2 statii distanta de Hauptbahnhof, sesiune foto de noapte







<--- muzeul tramvaielor din Viena poate fi vizualizat aici -->

http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13227&highlight=remise

Sa fiti iubiti!!!