Constructii KIBRI

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
adica in traducere....vopsea alba(sau de care doriti) pe peretii de caramida si stearsi cu o carpa pe varful degetului....si gata rostuirea :|
 
cosmin78 a spus:
adica in traducere....vopsea alba(sau de care doriti) pe peretii de caramida si stearsi cu o carpa pe varful degetului....si gata rostuirea :|

Aceleasi ingrediente numai ca vopseaua se dilueaza, se face cat mai apoasa.
Se intinde cu pensula nestearsa si gata rosturile.
Depinde de producatorul caramizilor daca mai stergi cu carpa au ba.
 
Eu am adoptat o metoda mai operativa, spaclu dintr-un card bancar expirat,
lavabil gri, spacluirea placii (ramane putin surplus), cand este aproape uscat, indepartez surplusul tot cu spaclul si apoi carpa cu putin ulei siliconic ptr revigorarea culorii caramizilor, de facut ma fac si eu pe maini tot ca porcu', dar unde ar fi plaisirul fara asta :D !

Puiu
 
Salut,
De Woodland Scenics nu stiu nici eu nimic.....doar atat ca lucreaza de ani de zile impreuna cu Noch ,deci Noch importa in Germania tot ce are Woodland in SUA ......
Dar cum eu trec des pe la dealerul meu ,cumpar de acolo ce-mi trebuie de la Woodland .Cateodata ,cand trec pe la Conrad ,mai cumpar cate o punga de iarba Noch ,dar inauntru este practic Woodland Scenics .
Dar exact numai D-zeu stie care este treaba.... :D .de exemplu produsele de la Walthers (cladirile din seria Cornerstone) sunt facute in toata lumea .....printre altele si de Faller sau Heljan.........