Clasificare producatori

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
LDH, chiar ca trebuie sa te ingrijorezi :D . BR64 ales de @divizia este chiar epoca II. Scrie si in lantul de simboluri dar scrie si dedesubt :"Modell der im Jahr 1936 ausgelieferten Dampflok 64 405 mit genieteten Wasserkästen."
 
Cum poti sa-ti dai seama la ce locomotiva merge montat sunet ? Ma refer strict la Roco. De exemplu la locomotivele BR 64 se poate monta sunet? Si cum poti sa-ti dai seama de aceast lucru inainte de a comanda o loco?
 
Modulele de sunet de la ESU, au decodorul de loco, multifunctii cu compensare de sarcina pe aceeasi placa.
Deci daca loco are mufa pt decodor digital, poti sa-i montezi si sunetul, DAR totu-i sa gasesti spatiu si pentru difuzor, Chestie care nu ti-o spune nici un producator, decat prin cautari pe acelasi site, daca exista si acel model cu sunet.
La un BR 64, sau 94 cred ca spatiul e destul de restrans si oricum trebuie schimbat difuzorul cu unul mai mic... DACA o avea loc si acela :roll:
rally
 
Incearca sa-l intrebi pe @hgdan (care vinde BR64 Roco http://www.hgd.ro/62203.html si care ar trebui s-o aiba pe stoc conform spuselor sale) daca ar avea loc un decodor cu sunet. Daca nu primesti raspuns, cauta cu google. Inclin sa cred ca se poate, macar si pentru faptul ca exista decodor cu sunet chiar de BR64 (dar asta nu e obligatoriu).
 
Din pacate nu imi permit sa desfac locomotiva noua sa ma uit daca este loc.

Conform cu fisa tehnica este si o versiune cu sound si generator de aburi:


Eu personal nu am montat niciun decodor cu sound asa ca nu pot sa ajut cu nimic, poate este cineva care a montat sa ne ajute.

multumesc
 
Pina acum nu a aparut nici un BR 64 Roco cu sunet. Stiu pe cineva care a montat decodor cu sunet in BR 64 fara prea mari lucrari si merge foarte bine
 
Eventual trebuie frezat ceva din lest........Daca se poate monta sound in locomotive N..... :roll:
 
merge montat un decodor cu sunet in Br64...fara a fi nevoie de frezare,e suficient
sa scoti pupitrul de comanda si difuzorul are loc
 
Pai asa poti sa pui la orice locomotiva. Dar pierzi aspectul cabinei.... in plus spargi timpanele mecanicului de loco :D
Mda, ar fi o varianta consider eu cam extrema.
In foto 78 de la link-ul dat de tine se vede mecanicul si in spatele lui zici ca-i cosciugul (difuzorul).