Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

ROCO-noutati si diverse

Informatii despre producatorii de trenulete.
scandurah

ROCO-noutati si diverse

Mesaj de scandurah » Mar Apr 08, 2008 6:03 pm

Ultima noutate mai importanta legata de Roco:achizitia Fleischman. Am auzit k e posibil sa mute o parte din productia Fleischman in Romania.
robertanasa

Re: ROCO-noutati si diverse

Mesaj de robertanasa » Mar Apr 08, 2008 7:11 pm

scandurah scrie:Ultima noutate mai importanta legata de Roco:achizitia Fleischman. Am auzit k e posibil sa mute o parte din productia Fleischman in Romania.
Exact!
Cu respect,
Robert
scandurah

Mesaj de scandurah » Vin Apr 11, 2008 6:19 pm

Veste: Fabrica din Romania isi extinde productia de locomotive.Poate vom cumpara in viitor mai mullte locomotive made in RO. :grin:
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Lun Apr 14, 2008 11:30 am

Oameni buni, hai sa nu mai scriem lucruri auzite si neverificate...

NU Roco cumpara Fleischmann, de altfel Roco nu mai exista ca firma din iunie 2005! Roco nu mai este decat un nume de marca al Modelleisenbahn GmbH, o firma de modelism ridicata pe ruinele fostei Roco de un grup de investitori si care a fost vanduta de banca (Sparkasse Salzburg) intreprinzatorului bavarez Anton Hallsberger!

Holdingul aceluiasi investitor a achizitionat in februarie trecut si firma Fleischmann GmbH din Nurnberg, insa ca o structura separata. In nici un caz nu se poate spune ca Roco (marca care nu mai exista ca atare) a cumparat Fleischmann.

Avem aici pe forum un topic dedicat acestei teme:
[Local Link Removed for Guests] (ultima pagina aici)

Va rog deci sa nu mai prezentati informatii care au luni de zile ca "noutati" si sa va documentati in prealabil!

V-as ruga de asemeana pe uni sa va conformati cu regulamentul forumului privind regulile de scriere si punctuatie. Multumesc pentru intelegere.
toate cele bune,
HR
kablu

Mesaj de kablu » Dum Feb 22, 2009 6:03 pm

Daca e vorba de diverse , hai sa strecor si eu link-ul asta : [Link Removed for Guests]
Filmul a fost noutate pentru mine (pana azi nu am dat prin meniul de pe pagina lor ) , poate si pentru altii 8O
[Local Link Removed for Guests] furnizorul oficial de infrastructura feroviara pentru calea ferata ingusta a lui Kablu
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre producatori”