Locomotiva brawa BR 06

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

GFN

Guest
14 Octombrie 2010
694
1.093
LOCATION
Bucuresti
Am pus ochii pe o locomotiva Brawa BR 06 doar ca am ceva indoieli sa o cumpar.Din ce am cautat pe internet am vazut ca la unele incep sa li se macine carcasele din cauza "zink pest" iar locomotiva nu este chiar ieftina.Totusi o firma de la care ai pretentii ,sa dea rateuri deastea la calitate este inadmisibil.
Alta chestie ar fi ca locomotiva este in sistem Marklin si nu stiu daca are rotile in scurt sau doar are culegerile de curent in scurt si rotile izolate ???
Cei care pot sa ma indrume le multumesc anticipat.
Poze de pe un forum german
ECF0D3C-17053720140655.jpg

ECF0D3C-10054220140102.jpg
 
prima serie are probleme (cea cu numar de ordine mic-0650 sau genul), la a doua serie cu numarul mare nu mai are probleme. Eu am luat una cu Zink Pest si mi-a fost schimbata carcasa prin garantie, a trebuit totusi sa o trimit complet la Brawa in Germania-preturile sunt mari si la cele "bolnave" deoarece se stie ca se poate inlocui carcasa in garantie...cel putin acum un an si jumatate cand am schimbat-o eu pe a mea...

PS nu acorda garantia decat daca trimiti locomotiva complet !!! nu accepta sa o desfaci tu sau sa iti trimita ei piesa numai...