Vagoane Mehano Prestige

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Radutana

Member
11 Noiembrie 2011
18
0
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Am cumparat recent urmatoarele de la Mehano:vagon container SGKKMS698 DB Schenker 40' Mehano 58790 HO, vagon containere SGKKMS698 DB Railion 2x20' Mehano 58789 HO si vagon container SGKKMS698 HOYER 20' Mehano 58791 HO, la pretul de 111 lei bucata. Magazinul on line se numeste Hobbyplanet, am dat intamplator de el pe net. Comercializeaza si trenulete la HO si TT, printre multe alte maruntisuri. Vreau sa va impartasesc impresiile legate de aceste vagoane, mai ales ca am citit mai multe opinii aici despre Mehano.
In ceea ce priveste calitatea executiei, este de nota 8/10 la vagoane si 9,50/10 la containere. Ce surprinde neplacut la vagoane este "micimea" si ingustimea boghiurilor comparativ cu cele ale producatorilor "consacrati", ceea ce face mai dificila pozitionarea pe linie, precum si fragilitatea plasticului. Deasemenea, nu au cinematica kk. In schimb, containerele au o executie nesperat de buna, imi place mult calitatea lor. Au si lest. Per total, as cumpara doar accesoriile, nu si vagoanele, care ma dezamagesc. Pe de alta parte, pretul este peste Piko, ceea ce nu cred ca este in regula, chiar daca sunt din categoria "prestige". Nu cunosc detalii despre alte produse ale lor, dar cel putin vagoane de acestea nu voi mai cumpara.