Locomotive cu Abur in Patrimoniul Cultural National

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ce se mai poate proteja din niste cadavre? Basme pentru copii. Mai crede cineva ca in tara asta mai are cineva vreme pentru asa ceva? In iarna o jurnalista de la Bistriteaniu pe numele ei Ioana Bradea anunta cu surle si trambite ca impreuna cu cei de la comisia judeteana pentru cultura vor demara o ampla actiune de recuperare si restaurare a locomotibvei cu abur 50.645 aflata in prezent la un centru de fier vechi din Bistrita. Mi-am anuntat disponibilitatea de a participa la aceasta actiune in mod voluntar fara vreun folos material. I-am trimis de atunci nenumarate mailuri pentru a afla starea demersurilor. N-am mai primit nici un raspuns. Cam asa se procedeaza in Romania. Locomotiva se dorea expusa in viitoarea eurogara din Bistrita. Intrevad parca un viitor la fel de sumbru si la actiunea legata de trenul lui Gh. Gheorghiu - Dej.
 
Nu stiu daca e locul potrivit: un coleg pe forumul ciclistilor a pozat in depoul Fetesti.Turnul din Fetesti esti cel care la un moment dat s-a inclinat si a fost readus la cota?

https://www.ciclism.ro/forums/topic/20093-parcul-eolian-de-la-movilafacaeni-si-orasul-fetesti/?tab=comments#comment-734967