Motoare macaz Peco PL-11

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

GFN

Guest
14 Octombrie 2010
694
1.093
LOCATION
Bucuresti
Buna ziua.
A cumparat cineva motoare pentru macaz Peco PL-11? si daca este multumit de ele.
Am in plan sa cumpar pentru macazurile de pe placa ,imi plac pentru ca au dimensiuni reduse si nu trebuie sa le montez sub placa , prinderea se face langa macaz si nu m-ar incomoda
pl-11-peco-side-mounted-turnout-motor-4264-p.jpg
 
Eu am luat unul si nu imi place, pare ca trage mult curent. Nu poti atasat modul de schimbare polaritate sau eu nu stiu cum.
 
Cina a mai folosit sa imi zica si mie va rog daca e normal sa "suga" asa mult curent ca se inchid celelalte lumini de pe diorama cand lucreaza el
 
Intre timp am primit raspuns de la Digikeijs:
Hi, these drives are from Gaugemaster and are not suitable for use with the DR4018. Normal drives require 300 - 500 mA, the Gaugemaster is specified as 1.5 A, but in practice usually requires 2.5 A. The DR4018 can handle a maximum of 2 A per output.

Se poate pune un rezistor sa pot totusi folosi PL 11 cu Digikeijs si sa ii micsorez amperajul.
Sau un condensator sa atenueeze caderea de tensiune ?
 
Ultima editare:
voi ce folositi pe DCC de la PECO ?
Peco Point Motor Low Current PL-10W
asta oare ar trage teoretic mai putin curent nu ? vad e e la 1.5A , m-i separe tot mult