Info Probleme

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

060-EA

Well-Known Member
Trenulist
10 Mai 2016
861
0
Oradea
railcrisana.wordpress.com
WEBSITE
https://railcrisana.wordpress.com/
YAHOO
paul_c_92
LOCATION
Oradea
Inca de ieri seara am observat ca nu mai imi sunt semnalate mesajele noi de pe forum cu cerculetul portocaliu
folder_new.gif

Care e cauza?
 
Poate sa ma ajute si pe mine cineva, si sa-mi spuna de ce mesajele mele pe PM pleaca abia dupa cateva ore, sau chiar in ziua urmatoare dupa ce le-am scris? Asa e normal?
 
Aaaa, multumesc. Am inteles. Adica eu daca primesc un PM, adica de fapt sunt doar anuntat ca l-am primit. Si expeditorului ii ramane in folderul de mesaje in curs de expediere atata timp cat eu nu dechid mesajul, iar cand il citesc, trece automat la mesaje expediate .... :roll: Am inteles? :D
 
O micutza problema a inceput sa se manifeste cam de o zi (cel putin la mine): daca fac click pe "Vizualizarea mesajelor scrise de la ultima vizita" si intru pe unul din subiectele aratate acolo, trebuie sa fac click de vreo trei ori pe butonul BACK al browserului pentru a reveni la fereastra cu subiectele noi. Ce sa fie?
 
De curiozitate, m-am uitat la "istoria" butonului BACK al browserului si... surpriza!!! Am gasit DOUA trimiteri spre http://adds.neogen.ro/asociati/blank.js? , deci daca apas pur si simplu pe BACK ma duce la cele doua site-uri (vorba vine, fiindca nu remarc nicio schimbare pe ecran) si numai la a treia apasare ma duce la fereastra anterioara de pe forum. Pot totusi sa fac revenirea imediata la pagina anterioara daca apas sageata-jos de langa butonul BACK si fac click pe "Lokomotiv-Trenuri la superlativ".
Sunt bune la ceva indiciile mele? :D
 
O solutie poate mai la îndemână ar fi un semn de carte către pagina
Cod:
http://www.forum.jucarii.com.ro/modules.php?name=Forums&file=search&search_id=newposts

:D
 
Cred ca am o problema cu mesajele in curs de trimitere. Nu pleaca....chiar daca cel caruial e trimit este on-line pe forum. Ce s-ar putea intampla???
 
Atunci cand accesez o pagina oarecare de pe acest forum, daca fac click pe sageata de langa butonul BACK observ aceasta:

Uneori apare doar o singura scriere cu neogen-bla-bla-bla. Faza este ca atunci cand doresc sa revin la pagina anterioara am doua posibilitati:
1) sa fac click de mai multe ori pe butonul BACK;
2) sa fac click pe sageata-jos de langa butonul BACK si apoi click pe primul "Lokomotiv - Trenuri la superlativ".
Am remarcat aceasta comportare interesanta :D numai pe acest forum si doar de vreo cateva zile, pe mai multe computere cu Win2000 si WinXP, din diverse locuri. Inainte de aparitia acestui simptom, puteam ajunge pagina anterioara cu un simplu click pe butonul BACK.
 
Mircea e ceva problema legata de anunturile neogen, am inteles ca trebuie sa dai back de mai multe ori, am constatat si eu asta, nu trebuie sa mai testezi, nu am ce face decat sa scot anunturile neogen, deocamdata nu o pot face.

Ti-am zis ca voi pune buton de back, am rugamintea la putina rabdare, nu cred ca e asa de critica functionalitatea butonului de back ;)
 
  • Like
Reacții: cheluIS