Viteza incarcare forum

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Cat de rapid ti se incarca pagina forumului?


  • Total voters
    0
  • Sondaj închis .
Buna. De ce nu merge forumul pe Google_Chrome? Doar cu Mozzila il pot vedea. Pe Chrome imi da aceasta eroare " forum.lokomotiv.ro uses an unsupported protocol". Mersi.
 
This site can’t provide a secure connection

forum.lokomotiv.ro uses an unsupported protocol.
ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH
Hide details
The client and server don't support a common SSL protocol version or cipher suite. This is likely to be caused when the server needs RC4, which is no longer considered secure.
 
V200 post_id=165012 time=1516789438 user_id=842 a spus:
This site can’t provide a secure connection

forum.lokomotiv.ro uses an unsupported protocol.
ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH
Hide details
The client and server don't support a common SSL protocol version or cipher suite. This is likely to be caused when the server needs RC4, which is no longer considered secure.

in mod sigur utilizezi o versiune mai veche de mozilla sau incearca te rog sa golesti cache din mozilla.

Certificatul SSL a fost inlocuit zilele trecute si e posibil ca vechiul tau certificat inca sa fie in cache de la browser
 
pe mozzila merge, pe chrome nu merge, e vorba de 3 compuri, toate au win xp, si eu prefer chrome, dar ca sa vad acest forum a trebuit sa pun si mozzila, ca altfel nu merge.
 
Si eu am un pc cu Win XP si pe acela nu merge pe chrome.Dar nu din cauza forumului ci din cauza pc-ului pentru ca fiind Win XP nu poti lua ultima versiune de chrome.
Pe pc-ul principal de acasa merge foarte bine forum-ul si se incarca foarte rapid. :D
 
AlexandruIspas post_id=165016 time=1516797027 user_id=82313 a spus:
Si eu am un pc cu Win XP si pe acela nu merge pe chrome.Dar nu din cauza forumului ci din cauza pc-ului pentru ca fiind Win XP nu poti lua ultima versiune de chrome.
Pe pc-ul principal de acasa merge foarte bine forum-ul si se incarca foarte rapid. :D

testele de functionare eu le fac pe platforme care sunt up to date. Daca softul folosit de voi e discontinued, nu pot sa garantez ca functioneza asa cum ar trebui.
Windows XP deja e in end of life.

ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH, poate sa apara datorita faptului ca serverul suporta conexiuni SSL doar de tipul SSLv2 SSLv3, acestea fiind si cele mai sigure, iar accesarea forumului se face doar in mod criptat.

Viteza de incarcare a forumului ar trebui sa fie, teoretic aceasi pentru toti, forumul ruland in platforma google cloud, prin urmare nu are importanta in ce parte a universului va aflati, dar acest lucru fiind doar teoretic, practic conteaza si alte variabile....