Propuneri pentru forum.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stai mai, mai este si "mecanic ajutor", "franar", "conductor", "insotitor de vagon", "sef de tren"... Pana sa incepi cu personalul din gari trebuie mai intai sa-l epuizezi pe cel de tren! :)
 
Asta e o gluma din partea lui Cristi.

La modul serios, citeste si treaba care am scris-o cu cateva mesaje mai sus privind "capul lui Motoc". Multi s-au obisnuit sa gandeasca astfel in societatea de azi. Pentru orice lucru care nu place, trebuie tras cineva la raspundere. Obtinerea satisfactiei personale este foarte importanta - in raport direct cu orgoliul persoanei respective.
Lucruri care ar trebui sa fie simple, se complica din cauza orgoliului. In loc sa citesti ceva si sa scrii ceva daca ai nelamuriri, multumiri, imbunatatiri intr-un post oarecare,, in loc sa fii indulgent cu ceva care nu iti prezinta interes, alegi calea cea mai urata. Cand vorbeam mai ieri de balcanismul de doi lei, imi aminteam cu sila bazarele si trotuarele din Istambul, Latakia si alte zone ale Levantului in care negustori de 3 parale iti rupeau boarfele de pe tine ca sa iti vanda ceva din magazinul lui. Cand toata lumea prefera stilul occidental, magaxin cu tejghea, intri, vezi ce vrei, cumperi si iesi pe usa. Cu zambete si multumire de ambele parti. Multi nu au inteles aluzia ieri.
 
  • Like
Reacții: Horia_Radulescu
Eu am pretentia ca am inteles-o. :)

Insa e mai simplu sa fii revansard si sa te agiti in spatiul public decat sa accepti o decizie si sa treci mai departe. In fine, era o vorba din popor cu caravana care trece insa nu vreau sa o citez ca sa nu dau nimanui impresia ca proferez injurii...
 
  • Like
Reacții: gamitzu