Rednecks, un mod de viata

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Cristake1974

Active Member
Trenulist
23 Octombrie 2009
60
0
Iasi
LOCATION
Iasi
Umbland alandala pe internet, din una-n alta, am ajuns sa cunosc mai multe despre americani, mai exact ca au si ei mici "frictiuni" cum sunt la noi cele intre olteni si bucuresteni, moldoveni si ardeleni, ardeleni si bucuresteni, dobrogeni si bucuresteni, nu stiu daca si intre moldoveni si bucuresteni, tinand seama de faptul ca mai toti bucurestenii sunt moldoveni (sau descind din). :fluierat:

Si io-te-asa mi-am dat seama ca de-ar fi fost sa ma nasc american, as fi vrut sa fiu sudist, nu yankeu. Unii yankei au obiceiul de a rade de sudisti, numindu-i rednecks (gaturi rosii, vasazica betivani) sau, daca nu ma insel, chiar hillbillies (taranoi). Se pare insa ca stilul sudist de viata este flamboiant, mirobolant de-a dreptul, drept care am gasit si oarece "tips & tricks" despre acest fel de a fi, un soi de printipii daca vreti - voi reda aici cateva, probabil unele auzite de onor cetitorii, boieri dumneavoastra. (traduc, pentru cei neanglofoni).

redneck.jpg


1. Cel ce rade ultimul, probabil nu intelege poanta.
2. Daca minti un computer, o sa te prinda cu minciuna.
3. Nu are rost sa biciuiesti un cal mort... insa e drept, nici nu are nimeni nimic de pierdut.
4. Spalatul masinii tale este treaba ploii.
5. Doar pentru ca cineva este beat, nu inseamna ca nu poate da sfaturi bune.
6. Singurul fel gresit de a bea o bere este sa nu o termini.
7. Bautul la munca nu te face mai lenes. Bautul la munca te face sa poti face mai multe lucruri deodata.
8. Niciodata sa nu ii spui unei fete de la tara ca nu are dreptate. Chiar daca ea nu are o arma, tat'su cu siguranta va avea.
9. Cand vine vorba de baut bere, cantitatea conteaza mai mult decat calitatea.
10. Doamnelor, fiti credincioase iubitului vostru. Altminteri, numarul dumneavoastra de telefon ar putea sfarsi prin a fi scris pe usa vreunei toalete publice.
11. Niciodata nu poti avea prea multe canale de sport.
12. Cea mai rapida metoda de a scapa de o mahmureala este sa te apuci iar de baut.
13. Sa-ti lipseasca niste dinti din fata nu e prea sexy, dar poate fi ceva folositor daca esti femeie.
14. Asigura-te ca cutia de bere este goala inainte sa ti-o strivesti de frunte.
15. Partaiala nu este ceva de care sa te rusinezi.
16. Joaca-te cu chibriturile. Sau chiar mai bine - cumpara-ti un aruncator de flacari.
17. Nu exista chestii ca "arma prea mare" sau "prea multe arme".
18. Oricine arata mai sexy calare pe un cal.
19. Nu e nici o rusine sa bei vinul direct din sticla/punga.
20. Nu-ti fie frica sa te murdaresti. Noroiul e sexy.
21. Daca masina ta e capabila sa mearga de-a dreptul pe tarla, atunci ar fi al naibii de bine sa mergi pe-acolo.
22. Folosirea portierei este supraevaluata, insa e de dorit sa ii deschizi portiera unei doamne.
23. Daca ti-e var/verisoara de gradul unu sau doi, e bine sa te limitezi la pipaiala.

Si una pe care nu am sa o mai traduc, si-ar pierde prea mult din farmec:
24. Don’t let the door hit ya where the good Lord split ya.

redneckG_450x300.jpg

Redneck fun.

redneck_deer_butt_doorbell.jpg

Sonerie a la redneck.

redneck-daycare-redneck-daycare-baby-babies-beer-keg-demotivational-poster-1256923796.jpg


babysitting-babbysitting-difficult-gaffer-tape-baby-demotivational-poster-1243497193.jpg


THE SOUTH WILL RISE AGAIN !!!