Loc de fotografiat?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Michael

Well-Known Member
Trenulist
15 Februarie 2016
714
703
Bucuresti
YAHOO
m_blanque
LOCATION
Bucuresti
Salutari,

Un pic de ajutor daca se poate:
- cu ceva timp in urma am primit de la un prieten un link catre o fotografie ce surprindea de sus(din aparat de zbor nu era) cele doua poduri peste raul Olt in zona Garii Podu Olt.
Acea imagine inca ma...bantuie :)
Nu stiu cum, unde si-a gasit loc fotograful?
In ultima incursiune in zona am gasit dealul cu pricina din spatele garii, deal bine impadurit .
Un posibil drum ce urca putin era aparat de caini blanosi mari ce isi cunosteau f. bine teritoriul si nu erau dispusi sa accepte intrusi :(

Atasez cateva imagini ale zonei in speranta ca imi puteti da o mana de ajutor!

Multumesc,

Mihai



 
Chiar am fost acolo zilele trecute.

Cred ca pe versantul de vis-a-vis, unde altitudinea se aporpie de 450 m, cu un aparat cu zoom optic bun, de 20x, 30x, sau teleobiectiv. Versantul despre care zic nu este impadurit

E.
 
@ Eusebiu - daca imi poti da ceva detalii....privind accesul in zona

Atasez inca o fotografie de pe podul rutier ce duce spre Tr. Rosu.
Despre care versant ar fi vorba? neimpadurit? am pus cele 2 locuri posibile....



Multumesc,

Mihai
 
Ataşez o poz㒠de la celă’lalt topic:



Nu am programe de editare foto, dar locul cu pricina era cam la prima curb㒠de nivel de 400m din dreptul să’geţii de la ”sibiu county”.

E.
 
Podurile CF vizate de mine sunt in amonte de podul rutier de peste Olt ((105N).
Captura de pe harta ta arata zona din aval.....daca ai avea posibilitatea sa postezi si mai spre NE?

Cred ca ar mai trebui sa ajung in zona intr-un sfarsit de toamna sau inceput de primavara.....pt. ca vegetatia crescuta sa nu mai fie o piedica.

Multumesc,

Mihai
 
Eu le-am pozat din DJ105 dupa trecerea peste CF insa toamna/iarna pentru ca vegetatia e densa. Vara abia se vad capetele tabierelor.
Probabil ca ce te intereseaza pe tine este o imagine luata de pe dealul din apropiere (acolo unde ai si notat pe harta). Eu nu am avut timp sa urc pe deal, insa zona nu e o padure privata si nu vad motiv pentru care sa nu poti sa urci putin si sa cauti un loc cu vizibilitate.
 
@catalin
Da de pe acel deal asi fi interesat....gasirea unui luminis ar fi o solutie :)

Ramane de asteptat sezonul fara vegetatie si drum in zona!

Despre forma de proprietate a padurii inca nu stiu nimic? nu am vazut indicator de genul - proprietate privata -!

Doar drumul de care aminteam...pazit insa, de patrupedele blanoase :(

Mihai
 
Asta e poza?
http://www.trains.hu/gallery/displayimage.php?album=233&pid=4304top_display_media
 
@dantm :aplauze:

Da aceasta este fotografia !!!!

Multumiri!

Mihai
 
Data viitoare cand mai mergi pe acolo daca e vara te sui in copac :D . Eu zic ca daca vrei sa cauti loc de pozat de acolo ar trebui sa iti iei un binoclu ca sa studiezi bine fiecare petic al micului munte.Evident studiun il faci de jos intai :lol: