Cersetoria salveaza romania?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Faraonu' de la cotroceni:

-Alo, bai femeiu'?
-Yes, mister people, hau du zguduio du?
-pai suntem in cacat fara banii vostri si am dori inc-un virament la sacul fara fund, ca ne sar poporenii in gat...
-pai n-ai politie?
-Ba ye, dar si astia au zis ca baga cu 25% mai putin job si se dau cu poporul, adicatelea nu mai dau amenzi cacare era o sursa sigura de malai la buget. Momentan ne sprijina garda financiara care rade tot ce mai au fraierii astia ce muncesc prin firme. Exceptie firmele din clica care nu-s calcate. Numa' apretate, ma-ntelegi? La astia din politie tocmai comandasem la imprimerie seturi triple de procese verbale, chitantier la ei sa nu pierdem vremea, dar uite ca ne lasa-n ceatza. Asa ca mai baga un loz gros la pedeleu, ca altfel numaram ouale la aia de la pesedeu, cum ne-a recomandat Nastase. Cand o veni scadenta, noi oricum zburam ca mai avem 3%, asa ca sa plateasca ratele cine-o vrea.

Obi:
... E uite ca io n-am chef sa platesc tampeniile forfetare si alte jecmaneli pe fatza. Pentru ca am chef ca din munca mea sa-mi iau loko si vagoane ;-) Asa ca ocoliti manevrele de estorcare ale celor care se cred deasupra voastra.

Simplu calcul:
Castigi 1000ron brutto. Vine aia care ie multi si-ti lasa 720 Ron. La aproape orice produs dai spaga TVA un sfert. Raman cam 550?
Platesti impozit pe casa, masina si bashina si ramai cu 49%. O amenda, o maslina, accize la tutun, berica si benzina si ai pus-o: ai ramas cu 390 Ron, de fapt cam 60 la suta iti ia statul. Daca bagi 10 ore/ zi, 6 le tragi pentru clica cu mainile-ntinse sau postate-n buzunarul tau. Rezulta ca esti fraierul care trage pentru luxul lor, alde Vuitonica, Succesurica si alte chilotzare de marca. Ce e de facut? Munca la negru, contrabanda si eludarea. Asta vor, asta vor avea. Asa ne vor putea numara ouale si masura vectorul pe grafic ascendent.
Al vostru din spatiu,

Obi wan Kenobi
 
:lol:
Si daca iti spun ca sunt de acord cu tine ..........ce se intampla..............cade!!!!!!!
Eu imi dramuiesc banutii ptr ceva vagonete sa car "banutii" pe care ii dau la statutztii.
Dar Romanasul coconasul stie el cum sa se fofileze....................
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.