S-a REMAIAT transportu'

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Ne priveste pe toti!
Motiv de media: s-a remaiat guvernul.Asta deoarece Romania arata ca un ciorap de dama cu firul scapat (de sub control). Firul se duce in sus, din curiozitate, dar coboara rapid , din cauza mirosului. Semn ca treaba se-mpute rau de tot!!!
Asa ca marinaru' i-a sugerat lui DOP sa mai faca rocade cu interschimbabilitate pentru anularea remanentei incontrolabilei Crize. Indusa pe plan intern de inalt prea luminatiile sale care n-au reusit sa ne stranga indeajuns de oua . Graficul stoarcerii de bani de la cei ce-i produc are o pronuntata curba in jos , rezulta gauri, puturi si alte cratere la punga.

Noul sef de la transporturi va scoate gaurile din asfalt si le va vopsi cu negru. Asa au aparut gaurile negre, in limbajul meu "Black Holes''.

La calea ferata se va utiliza un nou proiect prafuit si ruginit din vremuri de demult. Sina va fi turnata dintr-un aliaj neferos , ca sa luceasca si, ca sa nu se deformeze, va contine 98% fludor. Traversele vor fi din plastic reciclat de la bancnotele cu lei fara valoare, iar macazele vor contine ace, brice si andrele.

Cat dracu cred ca mai au abur in barba, ca sa ne dotam cu biele?

Sper ca basescu le-a facut binecunoscuta urare proaspat numitilor remaiati:

S-O FRECATI BINE!!!

Le-as pune degetele pe sina, sa vada ce lent trece trenu' pe la noi :evil:

Iata si opinia unei fete care a plecat din cauza cauzei:

http://ro360.wordpress.com/about-the-members/, undeva pe coasta de est.

The Land of Choice:



Grafitti-ul de pe gara imi apartine, platesc drept de autor!

Traim in romania si n-avem nicio scuza pentru asta...


Vand sase cai frumosi speriati de ciori. Import Paris!!!
 
macleod a spus:
e la misto sau chiar s-au remaiat ciorapii ? ca nu-s in tara, nu-i duc nici lipsa, dar imi place sa fiu totusi informat

Nu! nu e la misto, oha, etc... E chiar real! in cinstea lor, dau un ceai, imi fierb ciorapii :cafea:
 
Timpul de asteptare pana vine trenul poate deveni deosebit de placut, intr-o atmosfera ambianta:

(...) Edit by ForumAdmin.
 
Obiwane,
In mod sigur scena asta ai vazut-o in gara de la Apahida intre cele 2 trenuri de seara, cand putinii calatori ce mai erau pe acolo se plictiseau sa joace filcau :D