Poze Fun

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
:D
Chestia cu rotile de bicicleta prinse de ceva si restul lipsa l-am vazut si eu de 2 ori in Italia si prima oara am crezut ca nu vad bine ... pe semne ca concetatenii nostri plecati la "munca" se pricep la desfacut suruburi :twisted:
 
inainte de '89 furau rotile de la masini iar masinile le lasau pe sticle de lapte returnabile. la biciclete vad ca mai mult ii intereseaza cadrul
 
IndiaTrain.jpg


:evil: :D
 
Nu rade ca nu e de ras. Se busesc doua trenuri dinalea si se dubleaza numarul mondial de morti in accidente feroviare. :( :(
 
Ce sa le faci? Vad ca sunt calare si pe stergatoare, imi dau seama ca acel tren poate sa fie condus si de Stevie Wonder, eu tot ma intreb de unde stie conductorul cand are semnal rosu?
 
Se incearca depasirea vreunui record mondial in acea poza ?
1 - cati pasageri (vii,morti sau aproape morti :twisted: ) incap intro garnitura formata din 1 locomotiva si n vagoane ??
2 - ce greutate tine podul pe care trece trenul
3 - dupa ce se atinge viteza maxima cati calatori vor mai ramane in si pe tren?
4 - dar la o franare brusca :D
 
pai majoritatea victimelor de accidente feroviare e in asia......asta ca sa pricepeti si voi de ce e considerat avionul(pe nedrept) cel mai sigur mijloc de transport :-x
 
Pun si yo cateva poze funny, sper sa v-a placa ......


Normal caine manelist :D



Viitoarea operatie a lui Michael Jackson

 
Foarte bine ca au inceput romanii sa-si faca circuite pentru trenulete, insa nu pot sa nu citez de pe Pcb (placuta circuitului) : "5VDC/400mA Incarcator NOKIA" :D
(deci daca vreau 10 bucati imi trebuie 10 incarcatoare de Nokia ? mai multi bani dau pe prelungitoare :D )
(imi permit sa cred ca cine cumpara asa ceva stie ce inseamna 5Vdc/400mA si deci stie ce trebuie bagat acolo :D )

na251.jpg

(poza jucarii.com.ro)
 
shoppy, i-mi pare rau ca a trebuit sa bagi imaginea produsului "inimii mele" la poze fun... :D :D :D , dar data viitoare citestecu atentie descrierea produsului !
Kitul se livreaza cu un alimentator pentru circuit si un manual utilizare.

Apoi in dreptul inscriptiei, piesa negra, e mufa unde se introduce stekerul de la incarcator, de aia scrie pe placa sa stie omul unde face alimentarea, mai ales ca circuitul mai are o mufa de alimentare a semafoarelor.
Deci alimentatorul NOKIA e inclus in pret si s-a optat pt acesta, ca era mai ieftin la gata decat din componente...
Cat despre pret, 23 de Euro costa la VIESSMANN un temporizator cu bariera infrarosu, simpla, fara alimentator si fara relee, face doar o alimentare de maxim 150 mA a unui consumator.
Asta e o "boala" de a mea ... "de ce sa luam totul din vest" daca nu pot romanii sa faca modele feroviare macar automatizarile sa si le produca; e un inceput. :D
rally
 
Aha, este ok pentru omul care vrea sa cumpere unul singur. Dar trebuie sa ne gandim si la cei care au o diorama mai mare si ar dori sa cumpere mai multe. Sigur nu o sa stea sub diorama cu un prelungitor in care sunt bagate 5 alimentatoare de Nokia, o sa-si ia sau o sa-si faca singuri o sursa de 5V si o sa-si cositoreasca firele pe spatele placutei. Mai bine se dubla mufa de alimentare cu un terminal clasic cu suruburi iar langa mufa de la Nokia scriau "Intrare alimentator inclus". Parea mea :p .