Macheta Dacia 1300 la scara 1-43

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Aia nu e 1300, e 1310, cel putin din cate vad. Am avut si eu la inceput o dacie 1300, avea farurile din fata de 1310 (exact ca in poza), dar se stia ca e modificata si scria si pe talon. Cel mult puteam sa-mi dau seama daca bordul era cu 3 cadrane rotunde daca era chiar 1300, dar nu se vede in poza.

Parca mi-am lua una, in amintirea zilelor de ..... amintire (nu stiu daca trista sau buna), dar musai sa fie 1300 si musai sa fie alba (desi in modelism culoarea e cea mai mica problema, se rezolva cu un tub de vopsea :p)
 
@macleod eu am dat link la vanzator, asa o prezinta ei,oricum ar sta bine in vitrina modelul IXO, mai ales ca se poate cumpara in RO, :lol:
uite asa un renault gordini 12 daca vrea cineva sa isi aduca aminte de pilotul Eugen Ionescu Cristea tot la scara 1-43,
http://www.autoart.ro/pd-1519485829.htm?defaultVariants={EOL}&categoryId=57
 
Sunt machete frumoase, ca si cele ceva mai mari, la scara 1:18. Pretul acestora in reteaua Real era apropiat de cel al modelului 1:43, anul trecut inainte de Paste existau foarte multe modele la scara 1:18, inclusiv Renault 12. Magazinul avea si modele de referinta americane care pot intregi cu succes o colectie a celor pasionati de auto. La aceasta scara detaliile sunt deosebite, iar finisajul datorat in multe cazuri vopselelor metalizate este deosebit.