Plecare la Expozitia Brasov cu trenul

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

sogard_2003

Well-Known Member
Trenulist
19 Ianuarie 2016
3.617
67
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Eu plec din Bucuresti cu trenul la Brasov spre expozitia de modele feroviare.
Mai sunt persoane care pleaca tot cu trenul acolo?
Pecarea se face sambata dimineata 29.11.Nu am stabilit o ora exacta.
Cei care vor si pot veni cu grupul nostru sunt rugati sa dea de stire poate mergem impreuna.Eventual profitam de faptul ca cfr face reducere pentru grupurile de calatori.... :lol:
 
Pai hai sa ne vedem la lansarea aia de la linia 14... :D si poate plecam impreuna spre Brasov ...asta daca nu aveti planuri de vizita pe la clubul din Bucuresti!
 
Florinn nu fi rau please ia-ma si pe mine si pe Gam 3 nu ne lasa intre atatia pasionati care vin la Brasov , e mai bine la Bucuresti cu oamenii importanti si personalitati . :evil: :twisted: :evil: :|
Vai dar ce coincidenta cu acest DA , exact in ziua deschiderii oficiale a expo din Brasov , sa fie oare coincidenta ? ...... mai bine o lasam asa ca de fiecare isi vede afacerea si pasiunea in felul lui , am fost un pic rautacios ,toti avem un pic de rautate in noi .
Eu personal fac aceasta expozitie pentru pasionati si pentru a ne aduna toti ,sa ne cunoastem , sa invartim trenulete ,sa schimbam idei , sa legam noi prietenii , acesta este scopul acestei expozitii , cat despre DA era frumos si normal ca sa fie lansata aici , intre noi pasionatii , dar repet fiecare o intelege cum vrea .
Sincer daca as fi avut cum mi-ar fi placut sa vad si aceasta unica ocazie - prima locomotiva Romaneasca 1:87 si lansarea ei dar cum suntem 2 persoane , si avem expozitia pe cap , iar Bucurestiul nu este la 30 minute de Brasov aleg prietenii .
 
LDH a spus:
sogard_2003 a spus:
...asta daca nu aveti planuri de vizita pe la clubul din Bucuresti!

Care o sa fie foarte, foarte GOOLLL in ziua de 29 noiembrie 2008

:D :D LDH ma gandeam eu !!


Last edit.
Apropo Bogdane sa stii ca azi discutam cu un amic nepasionat de trenulete despre cele doua evenimente concomitente.Evident concluzia a fost ca o astfel de coincidenta este prea mare intr-o lume atat de mica. Dar hai sa nu fim rautaciosi ,pana la urma fiecare face ce doreste si fiecare se duce unde vrea,lansarea nu tine oricum atata timp cat tine expozitia ...personal sunt mai entuziasmat de expozitie decat de "marea lansare" emotie mare vai... :D :evil: Hai sa nu dezvoltam barfe despre altii ca e pacat de topic.pana la urma faptele conteaza nu vorbele ....
 
PS. Nu m-am putut abtine :oops: pentru ca pentru mine este de neinteles de ce s-a ajuns la asa ceva tinand cont trecutul ...... dar hai sa o lasam asa si sa speram ca cei care pot sa ia parte la ambele evenimente si sa-si dezvaluie experientele atat despre DA cat si despre expozitie aici pe forum si pe toate forumurile de trenulete
 
hai sa fim seriosi!expozitia de la BV este anuntata cu zi fixa batuta in cuie inca din vara...cei de
la trenulete.ro o tot lalaie ca apare maine,ca poimaine,ca s-au bagat peste ei etc...si acum,cand
le trimise Tillig o amarata de amostra,gata,marea lansare este fix in ziua deskiderii expozitiei de la BV.

Nu era mai inteligent si mai frumos sa se faca lansarea la BV,astfel se bucura de prezenta numeroasa
si numarul de clienti in aceste situatii sporeste,nu degeaba se tine Targul de la Nurenberg...si
multe alte expozitii care au ca scop promovarea modelelor si noutatilor etc...

eu nu am decat sa le urez succes celor de la Brasov cat si celor care vor participa :D
 
Oameni buni, daca aveti timp si ceva chef de modelism, incercati sa ajungeti la expozitia de modelism de la Brasov. :)

Pasionati care au achitat modelul 060DA la S.C. SOLUTII TRENULETE.RO vor putea participa la posibila lansare a unei locomotive CFR. Prin urmare nu sunt admisi cei care nu sunt pe lista. Asa ca nu va pierdeti timpul asteptand sa urcati fara bilet intr-un vagon de la linia 14. Asa se mentioneaza in mesajul de mai jos.

"Evenimentul de lansare a locomotivei DA 060 va avea loc pe 29 noiembrie 2008, ora 11, în Gara de Nord, la linia 14. Ne dorim ca toĂži cei care iubesc acest model Âşi l-au aÂşteptat cu nerăbdare să fie alături de noi în această memorabilă zi.
Pentru conformitate, îi rugăm pe toĂži clienĂžii care au achitat modelul DA 060 dar care încă nu au confirmat participarea, să ne comunice cu câte persoane vor veni la lansare. "



Clar nu? :D
 
Ceasu rau pisica 13, tot la Brasov si tot pe 29 Noiembrie se vor lansa oficial in Romania modelele Marklin si Trix.
In afara de diorama si muuulte locomotive, vagoane, cladiri sine samd vor fi:
- locomotiva "live steam" la scara 1
- central station 2
- ICE vision
Si aceasta lansare este planificata tot din luna August, este adevarat nu a fost facuta public pina acum.
Adrian
 
intentionez sa vin si eu in ziua de 29 noiembrie la brasov cu trenul. insa doresc sa plec cat mai de dimineata. pe mine, unul nu ma pasioneaza DA-ul romanesc. cred ca la Brasov vor fi lucruri mai interesante decat o biata locomotiva lansata pe un peron. si oare asa va fi? ar fi amuzant sa se stranga oamenii pe peron, iar locomotiva sa nu apara. :D vorbesc prostii.
 
lupul_alb a spus:
LDH a spus:
lupul_alb a spus:
oare asa va fi? ar fi amuzant sa se stranga oamenii pe peron, iar locomotiva sa nu apara. :D vorbesc prostii.

Un exemplar exista sigur deci o sa apara


doar unul? ma intreb cum or sa-l imparta la atatia amatori care au platit avansul inca de acum un an.

Nenea LA!

Este o prezentare nu vanzare
In concluzie un exemplar ajunge
 
aha. deci pasionatii vor ajunge in posesia lui tot la pastele calului. am inteles. e un fel de afrodisiac de pacalit copiii. desi in anunt vad ca scrie ca se pune in vanzare in dupa masa aceleasi zile. cine stie? poate vand doar poza lui sau cartea cu instructiunile de utilizare trase la xerox ca sa ajunga la toti.