Din nou RDS

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
ma alatur lui stageexp si, desi am avut si eu unele probleme ( de exemplu i-am chemat sa-mi faca o deviatie la cablul tv pentru un al doilea televizor si dupa ce am asteptat doua luni sa vina, am facut-o singur intr-o jumatate de ora. nu au venit nici pana acum, ca am uitat sa-i anunt ca nu mai e nevoie. ), ma declar multumit de serviciile de net de la rds rcs. nu am avut nemultumiri prea mari legate de acest serviciu.
 
Sunt bine venite pozele cu cabluri, poate se recunoaste in ele artistul care le monteaza :D .
Multe probleme apar din cauza "dorelilor" care impanzesc toate firmele si santierele patriei, care din diferite motive, nu pot sau nu vor sa faa o treaba ca lumea daca tot s-au apucat de ea.

Peste tot ne lovim de cabluri prost trase, trotuare pavate aiurea, capace de canal care nu sunt la nivel. Cum dispare supervizorul din zona fiecare lucreaza cum vrea. Nu cred ca nici macar imbunatatirea conditiilor financiare ar rezolva problema.

Citeam pe cartula zilele trecute despre plangerile lui Olaf, care se lovea de oaresce probleme vis a vis de angajatii care nu vor sa priceapa niste lucruri simple. Din pacate asta e deocamdata.
 
Imi aduc aminte de comportamentul celor de la romtelecom , dar lucrurile se mai schimba ...
Grupul rds/rcs e la fel de nesimtit si continua ... vezi afiematiile toturor angajatilor cand iti montau telefonul/tentativa de telefon rds privind renuntarea la romtelecom :fluierat: ..... acum cu telefoanele portabile fac la fel :|
Din pacate si cu ofertantii de servicii mobile am avut cateva neintelegeri , dar se pare totusi ca vodafonele e mai ok sau poate in arad au dezovoltat mai bine reteaua :?:
TOTI baietii au "bube in cap" , dar cred ca oriunde ai locui in romanika , ai posiblitatea sa alegi din cel putin 2 oferte .... si sa fim sinceri posibilitatea sa cada amandoua e destul de mica
p.s. cred ca mai marii industriei si-au impartit "cascavalul" si fiecare face oferte unde altii nu fac :(|)
 
Multe probleme apar din cauza "dorelilor" care impanzesc toate firmele si santierele patriei, care din diferite motive, nu pot sau nu vor sa faa o treaba ca lumea daca tot s-au apucat de ea.

In cazul RCS/RDS e politica de firma.Au venit la mine in zona in care locuiesc si au impanzit-o de cabluri mai rau decat aia de la retelele de cartier.Mai sunt baftosi care s-au trezit ca le trag cablurile prin fata geamurilor.
Iar pozele puse de gam3 sunt edificatoare pentru stilul de lucru RCS/RDS: in loc sa cumpere o cutie IP67 au pus o punga .
 
Asa este,pe firma avem doua contracte cu Rcs-Rds,in doua locatii diferite,unul cu fibra optica ,e ok, celalalt mai modest, am dat 3-4 telefoane si sesizari,semnasem pe 9 septembrie si in 15 octombrie sobolanii nu venisera sa cableze.Cand au venit, am sunat pe mobil cu alt numar ca stiau numerele si nu raspundeau,au sosit "baietii" si auzeam zgomot de bormasine...Atent,deschid geamul la firma,[Buricul Timisoarei},ei cablau la vecini,la un nr. gresit de imobil.No coment.. :| Am scos capul pe geam si i-am chemat, si asa ,in lehamite si-au mutat sculele in dreptul nostru...Judecati voi... :D