Rusine nationalei de fotbal a Romaniei!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Cand alte natii joaca fotbal, ai nostri sunt la promenada cu masinile bengoase sau femei de lux. Cand altii se antreneaza , ai nostri se iau in gura cu presa. Frumos scor:0-3! Putea fi si 0-8 ca treaba s-a imputit de mult in fotbalul romanesc. Bani, privilegii, afaceri, la asta se rezuma sportul la noi. Balcanisme. Cand vom vedea vreodata fotbalisti adevarati si nu impiedicati si descaltati de echipe considerate ''Trei surcele''? :aplauze:
 
Salut obiwan,
Vreau sa fac o mica corectie la titlu :RUSINE, nationala de fotbal a ROMANIEI! in loc de Rusine,Romania! In rest sint perfect de acord cu tine! Ne-am facut de tot c....tul!
 
Nu fiti tristi!
Daca prindem o zi buna si ai nostrii vor fi in forma poate vom smulge un egal cu Insulele Feroe!
Adrian
 
scuzati intrebarea, insa de la cine am avut onoarea sa mancam papara? eu stiu doar de cei de aici, Austria care i-a tras-o Frantei (respekt!) si Germania, logica, cu Lichtenstein!
 
Pai Lituania a avut 11 jucatori...noi am avut 11 jaloane care parca se intilneau prima oara. Mai stii.. s-or fi obosit aruncind cu pietre dupa ziaristi. Publicul a gresit de 2 ori, ar fi trebuit sa aplaude fiecare gol al Lituaniei nu doar ultimul. Toate 3 au fost de colectie, faze cu ai nostri care se fereau de minge... Un meci in care nu ne-am facut de c...t, am reusit sa-l facem mai "bun" ca echipa nationala.
Numa' bine!
LE dupa toata beleaua tot ei is suparati...pe sat!
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/marica-dupa-meci-vestiarul-parca-era-camera-de-gazare-3147910
 
obiwan a spus:
Cand alte natii joaca fotbal, ai nostri sunt la promenada cu masinile bengoase sau femei de lux. Cand altii se antreneaza , ai nostri se iau in gura cu presa. Frumos scor:0-3! Putea fi si 0-8 ca treaba s-a imputit de mult in fotbalul romanesc. Bani, privilegii, afaceri, la asta se rezuma sportul la noi. Balcanisme. Cand vom vedea vreodata fotbalisti adevarati si nu impiedicati si descaltati de echipe considerate ''Trei surcele''? :aplauze:

Si cine crezi ca e de vina? Nu ei, care "atata pot" cum zicea Chivu. Insa chiar nu inteleg acest cult al nulitatilor pe care il fac televiziunile, in special protv-ul, la care emisiunile de sport sunt exclusiv despre fotbal. Ati vazut, in perioada jocurilor olimpice, cum sportul incepea tot cu liga lu' Mitica si abia spre sfarsit zicea de J.O.??? Cand li se da atata atentie unor ratati drogati si afemeiati, afaceristi si pungasi de ultima speta, cum sa mai obtii performante?
Daca opinia publica i-ar privi asa cum sunt, adica niste inculti afemeiati si drogati (si nu ma refer aici la Mutu, care macar ne-a scos din rahat de mai multe ori, si care dupa scandalul acela chiar a trebuit sa munceasca serios) poate ar fi mai motivati. Da ce sa-i faci, intr-o tara in care fata presedintelui FRF a fost implicata intr-un scandal de droguri, a fost ascunsa in state cat o cauta politia si acu a revenit ca o mare vedeta in tara, noi trebuie sa ne multumim cu showurile becaliene, nu cu fotbal. Fotbalul, apropo, e doar unul din jocurile cu mingea. Nu singurul.
 
Romania mai are echipe nationale la vreun sport??
Sau toate au devenit echipe private de cocalari si lovelari?

Ca nu mai aud nimic despre echipele nationale, insa aud expresiile urmatoare:
nationala lui Piturca, juniorii lui Sandoi, fetele lui Forminte, fetele lui Tadici, liga lui Mitica, ,,baietii" lui Pulete.

Ce ne intereseaza pe noi ca baietii lui Piturca au pierdut?E treaba lor care o rezolva ei intre ei la un pariu, un smen ceva.
Daca juca echipa nationala de fotbal a ROMANIEI ma mai interesa, dar o echipa privata a unor de baieti de gasca nu ma intereseaza chiar deloc.
Nu imi dau seama de ce cinta imnul Romaniei daca joaca echipa lui Piturca?
Ori poate au luat ei palmaresul fostei echipe nationale de fotbal a Romaniei, precum a luat Jambon palmeresul lui Poli.Or fi luat ei si imnul tarii?

Apropo, daca as avea bani as putea cumpara numele si istoria Romaniei si sa le folosesc precum Jambon?
 
ei, lasa ca nu-i numai in RO asa... cum e la OBB in Austria, unde daca as avea bani as putea ca in loc de Transalpin sa fac sa circule EC 162 "Horia Radulescu Express" ? :D

pentru cei care nu stiu: contra plata se poate numi orice tren oricum... la OBB avem OBB-EC "Wifi Karriere Express" sau EN "Hollywood Multiplex Kino" :D
 
BRAVO nationala de tineret!
Sintem pe calea cea buna! De ce sa fiti voi mai prejos decit ,,parintii vostri'',adica cei de la prima echipa?Ei au luat-o in barba cu 3-0 , iar voi ati luat-o in barbita tot cu 3-0. Ce coincidenta : tot pe teren propriu.,,FELICITARI !''Fotbalul romanesc e pe miini bune si pe calea cea buna. Sper din tot sufletul sa ne mobilizam exemplar miine , ca sa reusim sa smulgem un egal valoroasei echipe din Ins.FEROE.