Romania - diverse

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Tot o chestiune despre mult iubita noastra tara. Eu m-am inscris de ceva timp la situl www.prizee.com (probabil e cunoscut) si am avut norocul sa castig si ceva premii, dar as fi cerut probabil prea mult sa imi si parvina toate. Vreo 4-5 s-au "pierdut" pe drum, insa acum alte doua obiecte, un binoclu si un ceas digital de birou sunt pe cale sa treaca pe lista neagra, fapt pt. care imi vine sa-i bag undeva pe nenorocitii astia hotzomani de la Posta Romana :-x , caci sunt aproape sigur ca ei isi insusesc continuturile pachetelor (sunt multe cazuri prezentate pe net). Daca mai sunt patiti pe aici pe forum, poate ma sfatuiesc cu ceva, desi ma indoiesc ca in tara asta mai exista ordine si mai ales buna credinta.
 
Faza saptamanii :

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/801121/FAZA-SAPTAMANII-Ce-ma-nu-ti-a-mai-ajuns-strada/

.....cat de prost trebuie sa fi fost soferul? :evil: :evil: :evil: :oops: :oops: :twisted: :twisted: :twisted:
 
referitor la prizee.
cel mai bine ar fi sa mergi, cam dupa o luna sau aproape o luna, sa intrebi la posta de pachet. asa nu mai pot sa ti-l fure
cei din franta il trimit, dar este "sustras" de cei din romania.
 
Fratilor, nu mai acuzati aiurea un serviciu national de coletarie, fara a avea toate datele sau experienta cumulata cu ei :-x
Au bubele lor, fara discutii, dar TOATE serviciile de curierat le au, chiar alea scumpe .
Am trimis in 3 ani poate peste mia de colete, dar NICIODATA nu s-a pierdut vreunul !!!! Poate sa fi ajuns storcosite ( dezastru pt machetele continute )
Probleme cu rambursurile, multe retururi, (pe motiv de postas beat ) DAR niciodata nu s-a furat nimic . Si acum primesc colete de mii de euro din Vest si sunt in perfecta stare.
Vjr19 vezi ca problema e la cei ce trebuiau sa trimita premiul, nimic mai simplu pt ei decat sa arunce vina in ograda postei.
Dar una peste alta, general vorbind, ma deranjeaza cumplit denigrarea tarii in care ne-am nascut si traim. Nimic mai simplu si mai fals de spus " TRAIM IN ROMANIA SI ASTA SPUNE TOT !!!"
Vrem curatenie, dar aruncam chistoace si hartii pe jos ( si eu ma mai scap :oops: )
Vrem conducatori mai buni, dar nu ne ducem la vot (nici eu nu mai servesc )
Exemple de nepasare si lipsa implicarii personale, pt o tara mai bine organizata tot pot continua... :(
Dupa 4 ani de stat in Germania "am fugit" de acolo, daca mai stateam mult o dadeam sigur in psihoza ... :D capac cred ca mi-au pus cararile asfaltate din padure si treptele spre cascada din Bad Urach .
Ca paranteza , intr-un reportaj din lunile trecute ziceau ca spitalul de boli nervoase din Socola s-a umplut de capsunari... oare de ce ?
In concluzie, caci m-am racorit, propun ca fiecare, dupa puterile sale sa contribuie la dezvoltarea acestei tari si sa nu se mai planga :!:
Despre politicieni ca-s hoti, nu-i avem doar noi... vezi procesele cu premierii francezi, dizolvarea parlamentului european pt coruptie, scandalul Kohl (arhitectul uniunii europene) etc, etc, etc
Multe lucruri s-au schimbat in bine, fata de vremurile tineretii mele, dar fara vointa si cu lamentari nu vom evolua mai repede .
rally
 
Da Rally, ai perfecta dreptate, dar.......
Chiar azi ascultam la radio o analiza (nu neaparat referitoare la Romania) care arata ca motivatiile din partea sexului "tare" gen nu am chef de...(nu mai simt atractia spre ..... :D :D :D) a depasit deja procentual motivatiile feminine tip "scuza-ma, am o migrena". Concluzia studiului- aspiratia spre "traiul mai bun - oamenii volitivi, prinsi in caruselul actual, nu prea mai au resurse pentru altceva". Concluzia, "cei care vor, nu prea pot si cei care pot nu prea mai vor" :D :D :D.
Cum politica este o oportunitate ca oricare alta, se gasesc si oportunisti. Si schimbarile vor veni foarte greu.....si Socola va fi plina de "capsunari" de pe-aici si de aiurea...Si s-ar putea continua la nesfarsit....
De mirare ca schimbarile se produc greu?..............

Nu mai continui cu ce voiam sa spun pentru ca sunt o fire optimista :lol:
 
asfalt la munte gasesti si in Romania, mai exact in Cheile Turzii unde au turnat portiuni de asfalt chiar prin rezervatie.
 
Nici eu nu am avut probleme majore cu posta romana. In aproape 2 ani am trimis peste 5.000 de colete numai prin posta si nu am avut decat o singura problema majora.

Totusi, retururi apar destul de des dar de cele mai multe ori din cauza neseriozitatii clientilor si nu a lucratorului postal!

In ceea ce priveste civilizarea Romaniei, mai este. Pana nu s-or pune autoritatile cu biciul pe noi (a se citi cu amenzi) nu ne vom opri din a incalca legi de circuatie, legi ale bunului simt, legi fiscale etc etc etc.
 
Si da, se petrece in Bucuresti..... :D :D :D :oops: :oops:


http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/806181/quotCersetoareaquot-de-la-bara/

Este si un filmulet......

Interzis minorilor....... :evil:
 
sesamcave a spus:
Si da, se petrece in Bucuresti..... :D :D :D :oops: :oops:


http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/806181/quotCersetoareaquot-de-la-bara/

Este si un filmulet......

Interzis minorilor....... :evil:

Doaaaaaamne!! Mare-ti-e grădina Ta, dar prea multi nebuni prin ea.
 
felippe a spus:
Nici eu nu am avut probleme majore cu posta romana. In aproape 2 ani am trimis peste 5.000 de colete numai prin posta si nu am avut decat o singura problema majora.

Eu de 2 ori am trimis plicuri prin Prioripost... am plătit o gorază Âşi, în ambele cazuri, au ajuns la destinaĂžie după... 3 săptămâni. Stăteam Âşi vorbeam la telefon cu cel din IaÂşi căruia i-am trimis plicurile... eu mă duceam la poÂşta de unde am trimis Âşi alea îmi ziceau că plicu e deja ajuns, el se ducea la IaÂşi unde i se spunea că plicul nu a plecat de la BucureÂşti. PoÂşta Română, ce să-i faci?
Nu mai zic de cum jonglează cu coletele prin magazii... degeaba scrii tu fragil pe ele... că dacă e ceva de sticlă se face zob. Iar la chestii mai sensibile, gen CD-uri, DVD-uri (cum am trimis eu) e posibil să fie sparte de Âştampila aplicată pe plic (al cărei tuÂş poate să Âşi treacă prin plic), care e aplicată cu mare putere de către funcĂžionarul/funcĂžionara de la ghiÂşeu.
 
Sa mai zic si eu de coletele trantite in fata mea (fara sa ma mai gandesc la ce se intampla in spatele usilor in magazie) sau de cum se scobea functionara sub unghii cu buletinul meu in timp ce se gandea unde imi este rambursul dupa care am umblat 6 saptamani? :D

Oricum, partea rea este ca datorita comenzilor venite in numar foarte mare si curierii incep sa isi bata joc de colete.
 
Sa fie si ceva bun aici, ceva ce nu vom vedea la stiri:

http://www.verde003.ro/

http://bucurenci.ro/
 
O stire de astazi la www.stirileprotv economie,Dacia renunta la 620 de angajati si de Vineri intra iar intr-o perioada de oprire a productiei.
Dacia, are iar probleme, cu 620 de angajati temporar care au contract de munca care expira, ei nu vor mai beneficia de o reinnoire a contractelorde munca...De Vineri se opreste productia , reincepand in 11 ianuarie 2009...
 
Ce mi-ar place sa dea si bancile faliment, ca nu se mai saturau de strans cu usa la comisioane si dobanzi :D
 
Cred ca te-au fortat sa semnezi si contractul de credit,nu ?
In alta ordine de idei, poate nu iti dai seama ca orice faliment, in orice ramura, creeaza probleme unui lant intreg, si poate falimentul unei banci poate duce la intrarea in imposibilitate de plata a mai multor firme, poate chiar si aceea la care lucrezi tu.
 
eu imi doresc ca toata lumea sa o duca de la foarte bine in sus.
si eu la fel. asta asa ca se apropie si craciunul :D