Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
Momentan sunt probleme cu trimiterea email-urilor spre yahoo, va rugam sa folositi seciunea Contact daca aveti probleme cu primirea email-urilor de resetare a parolei sau activarea contului

Fotografiatul interzis ?

Discutii diverse despre orice
Scrie răspuns
srazvi

Mesaj de srazvi » Mar Oct 19, 2010 1:30 pm

Pentru incalzire trebuie o cheie patrata :-D
[Link Removed for Guests]
Imagine
gamitzu

Mesaj de gamitzu » Mar Oct 19, 2010 1:39 pm

:grin: Aveam la vapor una de 75, sau mergea mai bine una de tevi, dinaia de scot soferii de camion in filmele americane. Nu mai spun ca acceleratu lu peste mergea cu viteza de personal, atat ca nu oprea decat in staiile mari. Si avea vreo 10 vagoane dupa el, goale. Dupa mine managementul prost a fost prima cauza. Si faptul ca nu au vrut privatizare comunistii, ca era vaca de muls.Au aruncat-o cu obiectiv strategic, bla-bla. Daca era privatizat, toti sobolanii rosii trebuiau sa ajunga in canalizare. :evil:
macleod

Mesaj de macleod » Mar Oct 19, 2010 1:44 pm

Lasa ca s-au privatizat multi altii si spre exemplu cand a fost inundatie prin bucuresti apa nova (francais, bien sure) sfatuia bucurestenii sa se spele mai putin de dimineata cand ploua, pentru ca reteaua nu mai tine. De investitii nu vorbim, ca ala e subiect tabu.
Asa ca privatizarea e in varianta mioritica acelasi lucru, decat ca fura altii, sau de fapt nu mai e furt, e jecmanirea clientului (ca doar nu ne furam din propria ograda, nu ?)
Ar trebui impuscati toti de la conducere si sa aducem nemti peste tot, ca vorba aia, neamtul are cap de neamt. Doar sa nu preia rapid 'tehnologia' umana romaneasca, dupa aia o sa ne injure germania ca le-am stricat si lor oamenii.
Pentru maniacul din tine:
gamitzu

Mesaj de gamitzu » Mar Oct 19, 2010 1:53 pm

:-D Apanova sa se duca in India la bombay, ca aia sant certati cu apa si cu curatenia.
Nevasta mea zicea ca sant rasist cand am zis ca in india e urmatorul atol Mururoua, unde faceau francezii exp atomice. Pana intr-o zi in Metro cand in fatza mea la casa era o familie de indieni .Sotia s-a inverzit a iesit ca din pusca si am ramas sa platesc. Era in parcare alba, dupa ce hraniseratzele.Imi zice cu ciuda:Ai vazut ce puteau aia?
eu i-am zis candid ca stiu ca am la vapor indieni asistenti de 6 ani. :evil: :|
interesantul

Mesaj de interesantul » Mar Oct 19, 2010 1:57 pm

PUNCT!

Revenim la titlul subiectului: Fotografiatul interzis?

E.
“Violenţa verbală şi non verbală este ultima armă a incompetenţilor!” - Исаак Азимов
------------------------------------------
Locomotive, vagoane, călătorii
srazvi

Mesaj de srazvi » Mar Oct 19, 2010 2:20 pm

Raspuns DA, ca traim in comunism si avem un dictator :grin:
Imagine
macleod

Mesaj de macleod » Mar Oct 19, 2010 2:21 pm

mai bine il inchidem de tot, ca oricum ne aberam si la subiectul in sine, mai mult vorbim decat sa pozam :-P (sa speram ca iarna asta ma prinde intr-o zi - de fapt intr-o seara/noapte ceva - pe langa sinele de tren, ca am vazut acum ceva timp o poza superba facuta noaptea parca intr-o remiza si mi-a ramas pe creier si mi-a deschis pofta de facut poze artistice)
sau daca are careva chef sa-mi trimita toate paragrafele 'related', promit ca o formatez si o pun pe undeva public, sa ne caram eventual cu o singura foaie decat cu toata maculatura cu legile posibile dupa noi
Pentru maniacul din tine:
sogard_2003

Mesaj de sogard_2003 » Mar Oct 19, 2010 2:21 pm

Pai revenim, fotografiatul o sa ramana tot interzis.... :grin: . :|
""Acum, pe de laturi incep sa ramana<br>
Semnale, macazuri, vagoane si fum.<br>
Trec umbre de oameni cu steaguri in mana<br>
Si trenul, navalnic, se-asterne la drum.""    Colibri<br><br><br>
Dr2005

Mesaj de Dr2005 » Sâm Oct 23, 2010 5:31 am

Fotografiatul o s㒠ră’mân㒠tot interzis, iar noi tot o s㒠gă’sim garduri şi gă’uri în ele prin care s㒠poză’m, eventual o s㒠utiliză’m şi camere mai mici, c㒠tot a apă’rut cravata cu camer㒠foto :))

@macleod: nu era deloc bun㒠pentru buget taxa de peron din Gara de Nord... de celel mai multe ori nu se dă’deau bilete, banii intrând în buzunarul celui/celei care îi încasa. în alte dă’ţi se dă’deau bilete fă’r㒠serie, deci tot nu se centraliza oficial nimic.

@dantm: O metod㒠bun㒠s㒠îi laşi s㒠urle în megafon cât vor e un MP3 player (sau telefon cu aşa ceva, c㒠cic㒠aşa e moda acum) şi nişte c㒺ti... şi poa' s㒠urle ei cât vor acolo :))
dantm

Mesaj de dantm » Lun Oct 25, 2010 12:08 pm

Pe mine nu ma deranjeaza ca urla ei in megafoane: Mai ala cu aparatu, nu mai poza ca nu e voie, acasa la tine sa iti pozezi familia, vin la tine si iti confisc aparatu!

Ma deranzeaza ca aud si alte persoane toate chestiile astea.

Ma tot gindesc sa fac o petitie la minister.
srazvi

Mesaj de srazvi » Joi Oct 28, 2010 6:04 pm

Eu ma gandeam sa pun la iesirile din Arad(spre Oradea, Deva si Tm) semne ca alea cu trecerea interzisa, pe care sa scrie mare si clar "Pana aici democratie, de aici Romania(nu uitat sa dati ceasurile cu 100 de ani in urma)"
Ma bucur ca macar in Arad e liniste si n-au treaba cu pozatul, la fel si la Curtici :evil:
Imagine
dantm

Mesaj de dantm » Vin Oct 29, 2010 10:20 am

La peron in Arad e liber la pozat, dar daca trec spre marfa incolo unde sint vagoanele RO LA e la fel de liber?
srazvi

Mesaj de srazvi » Vin Oct 29, 2010 12:53 pm

E liber, mai putin la cocoasa unde ei zic ca n-ai voie in triaj ca fac manevre, dar cu zoom poti poza de langa
Imagine
interesantul

Mesaj de interesantul » Lun Noi 01, 2010 9:00 am

Se poate fotogtrafia in Cluj pana va tin bateriile, sau pentru cei mai cei pana se gata celuloidul.

E.
“Violenţa verbală şi non verbală este ultima armă a incompetenţilor!” - Исаак Азимов
------------------------------------------
Locomotive, vagoane, călătorii
Dr2005

Mesaj de Dr2005 » Mie Noi 03, 2010 3:01 pm

... inclusiv noaptea pe trepied.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii pe marginea liniei”