Reclama Dell

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pleac㒠din Bucureşti Nord şi ajunge la Sinaia. Dar pe unde o ia... nici Thomas M. Wilks nu ştie :p
Pe la 0:38, DA-ul împinge de mama focului. Catenară’, ioc. Alternate Universe în toat㒠regula :D
 
1. E ok c㒠s-a filmat la noi. Am mai încasat ceva iuroi. (suntem ieftini)
2. Ce tip de vagon a fost folosit?
3. Are cineva clipul filmat la Agnita?
 
Foarte faina initiativa de a se filma pe traseele feroviare romanesti, nu de alta, dar poate le vin idei si altora, si se mai prezinta cate ceva din patrimoniul mobil si fix al domensiului feroviar, cat mai exista. Ar finevenite si reportaje feroviare din tara noastra, dar nu are cine sa le faca. Exista unul singur, care descrie traseul de la Bucuresti in Moldova prin sinaia, intr-o gama de reportaje feroviare din Europa, dar ar fi binevenite si altele. Am mai vazut cred, la vanzare pe ebay, ceva material cu tractiunea pe cale ingusta, nu mai stiu exact din ce zona, posibil valea Vaserului.
 
Dr2005 a spus:
Ce vagon e în poză’? Seamă’n㒠cu un 10-70 cu scaune acoperite cu altfel de huse.

La peron se vede un capat de AVA 200 21-86 iar interiorul este unul de cl a 2-a, nu de cl 1 (10-70). Locurile sunt asezate fata in fata in formula 2+2, vad ca au demontat mesele dintre scaune. Culoarea maro de la cadrul scaunelor imi aminteste de Arena Ways.
 
62-ul e undeva spre Pitesti, deci a luat-o pe Chitila - Titu - Targoviste - Ploiesti ca sa ajunga la Sinaia.