Diorama mea feroviara scara 1:87 HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

home_made

Member
30 Decembrie 2010
24
0
Brasov
LOCATION
Brasov
De mult mi-am dorit sa am si eu un trenulet macar , si iata ca azi visul s-a implinit .
Am gasit pe la librariile de prin Brasov un model de trenulet compus din locomotiva , vagon tender , si doua vagoane calatori , 10 sine curbate si 4 sine drepte .
Modelul este din plastic si fabricat in CHINA , dar dupa parerea mea raport pret / detaliu eu zic ca merita :D
 
Si pentru ca era cam putin am mai cumparat inca un set la fel .
Dar asta nu este tot :-?
Am gasit si seturi cu vagoane marfa , locomotivele sunt la fel in seturi doar tipul vagoanelor difera .
 
Ca sa-ti faci mana si placerea eu zic ....merge pentru inceput.
Sunt sigur ca odata cu innocularea microbului o sa treci la " next level " ..sti la ce ma refer
I-am luat si eu baiatului meu la inceput asa ceva ...dar cand a intrat intr-un magazin de specialitate s-a rupt firul .....si cu mine si cu el...acum strange (m) bani pentru cate un vagon..o casuta..o ceva ....sau "omuleti " cum spune el .
 
Pentru inceput asa am zis si eu .
Este un hobby destul de scump zic eu , daca vrei sa faci totul ca la carte si sa nu fie nici un defect .
Am o casuta si un castel din lemn , un tunel , un munte si ceva care va fi "cireasa de pe tort " pentru mine 8) dar detalii despre "cireasa" intr-un alt topic .
Am si placa pe care vor fi asezate toate dar sunt inca in tatonari cum va fi .
Sunt asezate acum in 3 circuite independente , fara nici un macaz pentru ca nu am :( dar voi incerca sa fac doua si sper sa functioneze pana la urma :|
Maine voi pune si alte poze cu ce am lucrat pana acum .
 
da sunt si rotile + ax sunt turnate din plastic

o poza cu distanta dintre sine , sinele si traversele sunt din plastic