Caile Ferate "La Ursu"

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Iata ca a aparut cana in ton cu suportul, in care tocmai mi-am preparat un ceai 8)
P1160287_cana_suport.jpg
 
Ultima editare:
I-am povestit simpaticului meu nepoțel că i-am scris și eu lui MoșCrăciun2011 să-mi aducă unele-altele, printre care și un tren de călători frumos luminat, dar se pare că MoșCrăciun2011 a citit cam pe sărite fiindcă mi-a adus... doar luminile :D, respectiv 5inci riglete LED cu decodor incorporat ShineD02, împreună cu condensatoarele corespunzătoare:

Chiar și așa eu m-am bucurat tare mult fiindcă... eu AM un tren în care voi putea să montez aceste lumini, deci până la urmă tot voi avea trenul luminat pe care mi l-am dorit, deci MoșCrăciun2011 a știut bine ce să-mi aducă. Astfel, operațiunile de iluminare a expresului internațional MPU vor putea continua :)
 
Ultima editare:
Da e foarte dragut. Felicitari!

Am asemenea locomotiva numai ca in varianta Germana (BR-78). Am luat-o anul trecut in noaptea de revelion cu 5 minute pana la 12 la eBay cu un pret grozav de mic (40 Euro pentru o locomotiva nouta).
Una din cele mai fromoase locomotive de la FLM.

Anul acesta in noaptea de craciun m-iam facut o alta bucurie - Br-23 de la FLM.
 
Bineînțeles că ați remarcat 4atru vagoane DB Cargo roșii, dintre care 3rei au sosit chiar astăzi, spre marea bucurie a Conducerii Căilor Ferate "La Ursu" :)
P1170413_DB_Cargo.jpg

P1170412_DB_Cargo.jpg

P1170411_DB_Cargo.jpg

P1170410_DB_Cargo.jpg

Acestea sunt: un vagon gondolă pe 4atru osii Trix (deja existent), un vagon cu prelată pe 4atru osii Roco, un vagon telescopic pe 6ase osii Roco și un vagon platformă pe 6ase osii Roco, încărcat cu rulouri de tablă. Împreună cu cele 3rei vagoane Roco a sosit și o punguță mărișoară cu accesorii, care vor fi și ele montate într-o zi cu Soare. Mulțumim, HGD :cool:
 
Ultima editare:
Foarte frumoasa colectia!!! si diorama 'pliabila' :) si mai ales prezentarea .. o adevarata lectura!! Felicitari !!!