De prin Cehia Adunate

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

sandy

Well-Known Member
Trenulist
23 Aprilie 2016
1.131
1
Cluj-Napoca
www.desperadocountry.ro
WEBSITE
http://www.desperadocountry.ro
LOCATION
Cluj-Napoca
Desi nu am avut norocul lui Doru ca sa vad pe viu excelentul muzeu de material rulant din Cehia,m-am multumit sa string citeva modele la scara H0
Asadar,dupa ce am citit cu mare bucurie postarile sale,am fost fericit cind mi-a venit comanda: o suparba locomotiva diesel T 478 de la Roco.
Incercarile de aface acest model,alintat si "Sonnenbrille "(ochelari de soare) dataorita formei absolut particulare si plina de personalitate,nu sint noi.
CSTrain,o mica firma ceheasca a produs la preturi prohibitive citeva modele din aceasta gama,majoritatea dummy.Am cumparat si eu unul de la Praga si a costat o avere,avind in vedere calitatea.
Modelul Roco nu are legatura cu CSTrain,este o lucrare noua si inca una foarte buna,cu multe detalii.
Salut pe aceasta cale curajul firmei Roco de a strecura in cutie si fotodecupaje cu placute de inmatriculere.Sintem in 2011,piata se misca si asta e bine.
Locomotivei i-am pus citeva Y-uri Roco inmatriculate CSD.