Colectia de unguroaice:)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

sandy

Well-Known Member
Trenulist
23 Aprilie 2016
1.131
1
Cluj-Napoca
www.desperadocountry.ro
WEBSITE
http://www.desperadocountry.ro
LOCATION
Cluj-Napoca
Nu stiu altii cum sint dar cred ca in cazul meu,numeroasele drumuri pe care le-am facut in ultima vreme in Ungaria au facut sa ma orientez mai serios pe modele MAV.
In general,originalele sint interesante si...originale dar firmele care le reproduc la scara H0 sint destul de putine.
Despre modele maghiare am mai postat.Noutatile sint doua:
M 62 Roco-un model destul de bine facut,silentios.Fata de modelul Guetzold e mai usor si parca mai putin detaliat dar si inmatricularea o fi de vina.
Rh 480 MAV TRACKIO de la ACME.Desi nu sint fan de epoca V-VI sau cum s-o mai numi,trebuie sa recunosc faptul ca e un model realmente deosebit.Italienii au rididcat stacheta la un nivel monstruos,cu o sumedenie de detalii si inscriptii.E cea mai silentioasa locomotiva pe care am vazut-o vreodata iar mersul este impecabil.
In formarea garniturilor din poze am pus Y-uri de la Roco si vagoane de la ACME.
Locomotivele sint:
M 41 Fuggerth cu weathering ( zisa si risnita de cafea,datorita zgomotului pe care il produce in mers)
V 43 Fuggerth cu weathering
M 61 Roco cu Weathering
M 62 Roco
480 ACME



b