Colectia Mopado&Tudy H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Mopado

Member
18 Octombrie 2010
35
0
Brasov
LOCATION
Brasov
Salutare!

In urmatoarele imagini as vrea sa-mi prezint si eu colectia mea de trenulete la H0.

Startul a fost dat de achizitia unui startset Piko digital la expozitia de la Brasov din octombrie 2010.







plus Gara Burgstein


Foarte multumit de achizitia facuta pentru inceput :D
 
La inceputul lunii decembrie a urmat achizitionarea setului de 2 vagoane CFR, AVA 200, HO AF 25001



si o poza cu materialul rulant aflat in posesie la acea ora...
 
Cu cateva zile inainte de Craciun a intrat in parcul meu, piesa de rezistenta de pana acum......Locomotiva electrica  CFR 060-EA, versiunea clasica gri/albastru si dunga rosie, pantografe asimetrice, replica la scara a locomotivei CFR cu numarul 41-0105-1 apartinand depoului Brasov.

poze cu minunea...


care acum asteapta un decodor pt. digital
 
41-0105-1 impreuna cu BR 218


va urma.....ce si cand .....nu stiu :!: iar pt. mai multe poze accesati:
http://s1200.photobucket.com/albums/bb324/Mopado/

Multumesc pentru atentie si scuze pt.unele poze dar aparatul nu e profi si nici utilizatorul lui :)
 
Cu pasi mici dar siguri, colectia mea de trenulete se extinde. Iata noile achizitii facute de la ultima postare:

BR 182 Taurus DB dotata cu decodor LokPilot V4.0 DCC




Vagon de dormit tip T2S

th_P1010306.jpg
th_P1010333.jpg
th_P1010311.jpg


Vagon etajat CFR

 
Vagon de dormit CFR tip MU



Locomotiva electrica 060EA cu nr. 91-53-0-477-773-2, CFR



O mica vitrina era esentiala pentru modele asa ca am achizitionat una facuta la comanda.

 
O intrare pe care noi o consideram spectaculoasa in colectia noastra:

Locomotiva cu abur GR 743.366 Franco Crosti inmatriculare FS digitala cu sistem de sunet ESU - model cu plug mare de zapada (nemontat), era IV, Rivarossi.



Locomotiva a venit insotita de 2 vagoane de cl.I si II inmatriculare FS epoca III de la Roco.





Mai multe poze le gasiti la http://s1200.photobucket.com/albums/bb324/Mopado/FS 743 366 cu 2 vagoane FS cl I si II/