colectia CFAZ

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

lagren

Member
26 Ianuarie 2010
21
0
sighetu marmatiei
LOCATION
sighetu marmatiei
As dori sa prezint mica mea colectie, sunt din sighetu marmatiei, loc uitat de lume :D , unde baietii de la firmele de curierat radeau de mine, cand desfaceam coletele...("asta i nebun...arunca o gramada de bani pa jucarii"- se citea pe fetele lor) :D ...in fine...cui ii pasa :evil:
 
sa incep cu inceputul...candva, cand eram mic copil am primit un set PIKO-expert, cu o ludmilla si cinci vagoane...le mai am si astazi, au valoare sentimentala, asa ca am sa incep cu prima mea locomotiva HO (saraca a trecut prin multe, dar functioneaza):

nu cred ca i necesar orice alt comentariu :D
a doua loco, undeva prin 86-87 am primit-o, e vba de BR 55 de la PIKO

si a treia e E 69 tot PIKO din 88:
 
o vedere de ansamblu, (nu-i toata colectia, de-atunci au mai sosit niste garnituri si alte cele, dar toate la timpul lor, mai apar in imagini si niste TT-uri din copilarie care mi-s dragi :D )
 
lagren a spus:
mai apar in imagini si niste TT-uri din copilarie care mi-s dragi :D
La asta trebuie sa recunosc ca inceputurile nu se uita niciodata, am inceput acum 10 ani la TT ( :confused: ce repede a trecut timpul) si inca mai am setul de start, la fel cum mai am la H0 primul set Piko din 1984 :D