Gama Thomas & Friends (Bachmann si Hornby)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

ByOnu

Active Member
14 Iunie 2009
74
0
ROU Bucuresti
YAHOO
ThomasOnu_2008
LOCATION
ROU Bucuresti
Exista 4 companii care produc modele "Thomas":

HORNBY (din 1985 scara OO)
BACHMANN (din 2002 scara H0, din 2009 scara G, din 2015 scara H0e)
LIONEL (scara larga)
TOMIX (scara TT)
 
Salut. Aceste colectii le-am vazut la un magazin de modele feroviare la Londra. Am fost si eu tentat sa iau o loc din gama Thomas si cateva vagoane pt nepotelul meu. Dar in final, ghidandu-ma dupa preturi, am ales o locomotiva britanica, marca Hornby cu 2 vag de marfa, care era si la promotie si ruleaza excelent. Gama Thomas, Hornby esate foarte reusita si apreciata in Marea Britanie avand si foarte multe accesorii. Pentru cei care au adus acest aspect al modelismului feroviar in Romania sincere felicitari si la mai mare. Sunt frumoase. Respect
 
ByOnu a spus:
...Trebuie sa ne gandim in felul urmator, bine "e Thomsa, cui ii pasa?", dar daca s-ar intampla la fel si cu locomotivele reale, pentru care va certati pe o dunga neagra lipsa?....

ce-ai vrut sa zici aici...ca lipseste vreo dunga neagra pe locomotivele scara 1:1? :roll:
 
Daca ar fi scris in pagina respectiva si lungimea peste tampoane a locomotivei "Dart", atunci cred ca ar fi mers, bineinteles, cu modificari nu chiar putine, transformata intr-un LDM 12...